Globalne rozpowszechnienie Bitcoina osiągnie 10 proc. do 2030 roku

10 czerwca 2022

Zgodnie z raportem firmy Blockware Intelligence przyjęcie Bitcoina może nastąpić szybciej niż przyjęcie takich przełomowych technologii jak samochody i energia elektryczna.

Analitycy doszli do tej prognozy analizując historyczne krzywe adopcji dla dziewięciu poprzednich przełomowych technologii, w tym samochodów, energii elektrycznej, smartfonów, Internetu i mediów społecznościowych, wraz z tempem wzrostu adopcji Bitcoina od 2009 roku. „Wszystkie technologie przełomowe mają podobny wzór krzywej wykładniczej w kształcie litery S, ale nowsze technologie oparte na sieci nadal przyjmują się znacznie szybciej, niż oczekuje tego rynek” – napisali w raporcie.

Blockware Intelligence jest ramieniem badawczym Blockware Solutions, firmy zajmującej się wydobywaniem Bitcoinów i infrastrukturą blockchain, więc można się spodziewać, że będzie ona nastawiona pozytywnie do adopcji. Jednostka analityczna stwierdziła, że oczekuje, iż adopcja Bitcoina osiągnie nasycenie szybciej niż wiele innych przełomowych technologii, biorąc pod uwagę bezpośrednie zachęty pieniężne do adopcji, obecne makrośrodowisko oraz fakt, że wzrost adopcji zostanie przyspieszony przez internet. „Z punktu widzenia konsumenta, poprzednie technologie miały zachęty związane z wygodą/wydajnością, aby je przyjąć: przyjęcie samochodu pozwalało na przesiadkę z konia i bryczki, przyjęcie telefonu komórkowego pozwalało na wykonywanie połączeń bez konieczności posiadania telefonu stacjonarnego. W przypadku Bitcoina bezpośrednia finansowa zachęta do jego przyjęcia tworzy teorię gry, w której najlepszą reakcją każdego jest przyjęcie Bitcoina” – napisano.

Autorzy raportu Blockware podkreślili jednak, że model wykorzystany do przewidywania tempa adopcji jest na tym etapie jedynie koncepcyjny, dodając, że nie ma on być wykorzystywany jako porada inwestycyjna ani narzędzie do handlu krótkoterminowego i będzie nadal udoskonalany. „Ogólny trend jest jasny; istnieje duże prawdopodobieństwo, że globalna adopcja Bitcoina będzie w przyszłości znacząco rosła, a co za tym idzie, również jego cena” – czytamy w dokumencie.

W ciągu ostatnich kilku lat adopcja kryptowalut gwałtownie wzrosła. W 2021 r. globalne wskaźniki posiadania kryptowalut osiągnęły średnio 3,9%, z ponad 300 milionami użytkowników kryptowalut na całym świecie, zgodnie z danymi TripleA, globalnej bramy płatności kryptowalutowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0