HSBC nie będzie oferował klientom kryptowalut

25 maja 2021

Bank HSBC nie dołączy do rosnącej listy podmiotów oferujących klientom kryptograficzne produkty inwestycyjne.

W wypowiedzi dla agencji Reuters, dyrektor generalny HSBC Noel Quinn powiedział, że reprezentowany przez niego bank nie jest zainteresowany prowadzeniem biura handlu kryptowalutami ani oferowaniem swoim klientom pakietów inwestycyjnych związanych z kryptowalutami. Quinn podał zmienność na rynku kryptowalut jako główny powód decyzji banku.

Tymczasem inne duże instytucje finansowe ogłaszają plany otwarcia możliwości inwestycji w kryptowaluty dla swoich klientów. W maju 2021 r. gigant bankowości inwestycyjnej Wells Fargo ogłosił plany dotyczące stworzonego przez firmę kryptowalutowego produktu inwestycyjnego. Inne duże banki w USA, takie jak Morgan Stanley i Goldman Sachs, znajdują się obecnie na różnych etapach wdrażania instytucjonalnych funduszy Bitcoin dla swoich klientów.

Przypomnijmy, że w maju 2021 r. New York Digital Investment Group nawiązało współpracę z firmą fintech Fidelity National Information Services w celu zapewnienia klientom usług handlu kryptograficznego.

Tłumacząc powściągliwość HSBC w sprawie Bitcoin (BTC) i rynku kryptowalut, Quinn powiedział: – Postrzegam Bitcoin bardziej jako klasę aktywów niż narzędzie płatności. Istnieje problem dotyczący tego, jak należy wycenić go w bilansie klientów, ponieważ jest niestabilny.

Dyrektor generalny HSBC odniósł się również do stablecoinów, podając w wątpliwość reputację ich emitentów, a także kwestionując stopień, w jakim stablecoiny w obiegu są zabezpieczone rezerwami strukturalnymi. Quinn wyraził jednak poparcie dla walut cyfrowych banków centralnych, stwierdzając, że CBDC mogą uprościć płatności transgraniczne.

HSBC przejawia stanowisko przeciwne kryptowalutom od momentu umieszczenia na swojej czarnej liście swojej platformy handlu detalicznego firmy MicroStrategy.
Wcześniej w 2021 r. bank blokował również klientom możliwość przenoszenia zysków z platform wymiany kryptowalut na ich konta HSBC.

HSBC tp jeden z największych holdingów finansowych na świecie z siedzibą w Londynie i 9500 oddziałami w 86 krajach. Holding został założony w 1865 r. pod nazwą Hongkong and Shanghai Banking Corporation jako brytyjski bank w Chinach. W 1991 bank przeniósł swoją siedzibę do Londynu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0