Goldman Sachs oferuje pierwszą pożyczkę opartą na bitcoinie

29 kwietnia 2022

Firma zaoferowała swoją pierwszą pożyczkę zabezpieczoną bitcoinem, wykazując kolejne oznaki wzrostu zainteresowania kryptowalutami ze strony instytucji z Wall Street.

Rzeczniczka międzynarodowego banku inwestycyjnego poinformowała, że po raz pierwszy w historii Goldman Sachs udzielił pożyczki gotówkowej zabezpieczonej bitcoinami należącymi do pożyczkobiorcy. Dodała, że transakcja ta była szczególnie interesująca ze względu na jej strukturę i 24-godzinne zarządzanie ryzykiem.

Taka pożyczka pozwala posiadaczowi bitcoinów na pożyczenie waluty fiat, takiej jak dolar amerykański, poprzez przedstawienie bankowi swoich BTC jako zabezpieczenia. Zmienność kursu bitcoina może czynić takie pożyczki ryzykownymi – jeśli cena bitcoina spadnie zbyt mocno, kredytobiorca może być zmuszony do zwiększenia zabezpieczenia. W przeciwnym razie ryzykują likwidację.

W marcu 2022 r. Goldman Sachs, który obecnie posiada własny zespół ds. aktywów cyfrowych, przeprowadził pierwszą pozagiełdową transakcję kryptowalutową we współpracy z jednostką handlową firmy inwestycyjnej Michaela Novogratza, Galaxy Digital.

Jak się okazuje, firma nie jest jedynym podmiotem, który zwiększa liczbę podejmowanych działań ruchy w przestrzeni kryptowalut. 27 kwietnia 2022 r. firma BlackRock, zarządzająca aktywami o wartości wielu bilionów dolarów, ogłosiła uruchomienie funduszu ETF (exchange-traded fund) ukierunkowanego na blockchain. Wcześniej przedsiębiorstwo poinformowało o swoim zaangażowaniu w rundę finansowania o wartości 400 mln dolarów oraz partnerstwie z Circle, głównym operatorem stablecoina USD Coin (USDC).

Podczas gdy pożyczki zabezpieczone nadmiarem zabezpieczeń kryptowalutowych są od pewnego czasu podstawą w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi), pożyczki zabezpieczone kryptowalutami stają się alternatywną metodą dla instytucji i rządów, które chcą uzyskać zwiększony dostęp do kapitału.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0