Goldman Sachs wnioskuje o fundusz ETF

27 lipca 2021

Goldman Sachs złożył wniosek o fundusz ETF „DeFi”, który będzie śledzić główne akcje, w tym Nokia, Google i Fujitsu.

Fundusz funkcjonujący pod nazwą nazwany „Goldman Sachs Innovate DeFi i Blockchain Equity ETF”, stara się śledzić zdecentralizowane finanse i indeks Blockchain od niemieckiego dostawcy indeksów finansowych, Solactive. Fundusz zainwestuje co najmniej 80% swoich aktywów w papiery wartościowe, akcje i kwity depozytowe uwzględnione w indeksie. Indeks ma na celu oferowanie ekspozycji firmom zgodnym z dwoma kluczowymi narracjami: „wdrożenie technologii blockchain” i „cyfryzacja finansów”.

Według stanu na 23 lipca 2021 r. najlepsze akcje uwzględnione w zdecentralizowanym indeksie finansowym Solactive obejmowały Nokia, Facebook, Google, Accenture i Fujitsu – z których każda stanowiła od około sześciu do siedmiu procent indeksu. Firmy takie jak PayPal, Microsoft, Visa i Overstock mają mniejsze udziały w indeksie, a Solactive śledzi również chińskie Alibaba, Tencent i Baidu wśród 20 aktywów w swoim indeksie DeFi.

Fani krypto-natywnych produktów indeksu DeFi mogą być rozczarowani metodologią leżącą u podstaw indeksu Solactive, która wymaga, aby spółka była notowana na regulowanej giełdzie papierów wartościowych, może pochwalić się kapitalizacją rynkową przekraczającą 500 milionów dolarów i osiągać średni dzienny obrót na poziomie co najmniej 500 milionów dolarów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Indeks Solactive jest ponownie obliczany i równoważony kwartalnie w trzeci piątek każdego lutego, maja, sierpnia i listopada.

Zgłoszenie Goldman Sachs o fundusz ETF pojawiło się w chwili, gdy instytucje coraz częściej zwracają uwagę na sektor DeFi, zaś czołowy zarządzający aktywami kryptograficznymi, Grayscale, ogłosił plany uruchomienia zdecentralizowanego funduszu finansowego. Fundusz DeFi firmy Grayscale oferowałby instytucjom ekspozycję na „niebieskie” tokeny sektora DeFi, w tym tokeny zarządzania wiodących protokołów, takich jak Uniswap i Aave. Topowy rynek pieniężny DeFi, Aave, również stara się ukierunkować kapitał instytucjonalny, uruchamiając na początku tego miesiąca pulę zezwoleń dla instytucji.

Główny bank inwestycyjny Goldman Sachs złożył wniosek w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o utworzenie funduszu typu ETF (exchange-traded fund) oferującego ekspozycję na spółki publiczne związane ze zdecentralizowanym sektorem finansowym.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0