Grayscale rozszerzy ofertę funduszy kryptowalutowych na Europę

Firma zarządzająca aktywami cyfrowymi planuje rozszerzyć swoją ofertę produktów na Europę, aby wykorzystać rosnący popyt instytucjonalny na kryptowaluty w tym regionie.

W wywiadzie dla agencji Bloomberg dyrektor generalny przedsiębiorstwa Michael Sonnenshein powiedział, że firma organizuje spotkania z lokalnymi partnerami, aby omówić, w jaki sposób pakiet produktów Grayscale zostanie wdrożony w regionie. Firma nie podjęła jeszcze żadnych ostatecznych planów dotyczących tego, które giełdy i kraje będą początkowo obsługiwane, choć Grayscale planuje rozpocząć testy pilotażowe na kilku rynkach w Unii Europejskiej.

Sonnenshein wyjaśnił, że firma będzie brała pod uwagę zachowania inwestorów i lokalne przepisy przy określaniu sposobu wprowadzenia produktu na rynek. – Chociaż Unia Europejska jest zjednoczona, nie postrzegamy całego rynku europejskiego jako jednego rynku. Zamiast tego zamierzamy bardzo rozważnie i metodycznie podchodzić do każdego z centrów finansowych i ośrodków finansowych, w których ostatecznie wprowadzimy nasze produkty – wyjaśnił.

Grayscale jest zdecydowanie największym na świecie menedżerem funduszy kryptowalutowych, z ponad 35,7 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem w poniedziałek. Grayscale Bitcoin Trust, który notowany jest pod symbolem GBTC, zgromadził prawie 25,8 miliarda dolarów w aktywach. Tymczasem niedawno uruchomiony fundusz smart contract, który nie obejmuje Ethereum, ma już ponad 3,7 mln dolarów pod zarządzaniem.

Firma Grayscale próbuje przekształcić swój flagowy produkt GBTC w fundusz typu spot exchange-traded, czego obecnie brakuje na rynku amerykańskim. Przedsiębiorstwo wyraziło gotowość do podjęcia kroków prawnych przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jeśli ta odrzuci jej wniosek.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0