Grayscale rozszerzy ofertę funduszy kryptowalutowych na Europę

28 kwietnia 2022

Firma zarządzająca aktywami cyfrowymi planuje rozszerzyć swoją ofertę produktów na Europę, aby wykorzystać rosnący popyt instytucjonalny na kryptowaluty w tym regionie.

W wywiadzie dla agencji Bloomberg dyrektor generalny przedsiębiorstwa Michael Sonnenshein powiedział, że firma organizuje spotkania z lokalnymi partnerami, aby omówić, w jaki sposób pakiet produktów Grayscale zostanie wdrożony w regionie. Firma nie podjęła jeszcze żadnych ostatecznych planów dotyczących tego, które giełdy i kraje będą początkowo obsługiwane, choć Grayscale planuje rozpocząć testy pilotażowe na kilku rynkach w Unii Europejskiej.

Sonnenshein wyjaśnił, że firma będzie brała pod uwagę zachowania inwestorów i lokalne przepisy przy określaniu sposobu wprowadzenia produktu na rynek. – Chociaż Unia Europejska jest zjednoczona, nie postrzegamy całego rynku europejskiego jako jednego rynku. Zamiast tego zamierzamy bardzo rozważnie i metodycznie podchodzić do każdego z centrów finansowych i ośrodków finansowych, w których ostatecznie wprowadzimy nasze produkty – wyjaśnił.

Grayscale jest zdecydowanie największym na świecie menedżerem funduszy kryptowalutowych, z ponad 35,7 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem w poniedziałek. Grayscale Bitcoin Trust, który notowany jest pod symbolem GBTC, zgromadził prawie 25,8 miliarda dolarów w aktywach. Tymczasem niedawno uruchomiony fundusz smart contract, który nie obejmuje Ethereum, ma już ponad 3,7 mln dolarów pod zarządzaniem.

Firma Grayscale próbuje przekształcić swój flagowy produkt GBTC w fundusz typu spot exchange-traded, czego obecnie brakuje na rynku amerykańskim. Przedsiębiorstwo wyraziło gotowość do podjęcia kroków prawnych przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jeśli ta odrzuci jej wniosek.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0