PayPal umożliwi płatność Bitcoinem w USA

30 marca 2021

Gigant płatności online już wkrótce zacznie akceptować kryptowalutę jako środek wymiany.

Dyrektor generalny firmy, Dan Schulman, potwierdził, że nowy system płatności będzie uwzględniał usługę płatności kryptowalutami. Użytkownicy będą mogli płacić za towary i usługi u zatwierdzonych dostawców za pomocą przechowywanych monet. – To pierwszy raz, kiedy możesz używać kryptowalut w taki sam sposób jak karty kredytowej lub debetowej w portfelu PayPal – zapowiada Schulman.

Oczekuje się, że po uruchomieniu usługa kasowa będzie dostępna dla wszystkich czterech obsługiwanych kryptowalut PayPal, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) i Bitcoin Cash (BCH). Klienci, którzy będą płacili kryptowalutami, nie będą ponosili żadnych opłat transakcyjnych przy zakupach. Do jednego zakupu będzie można użyć tylko jednego rodzaju waluty.

– Uważamy, że obecnie znajdujemy się w punkcie przejściowym gdzie kryptowaluty są głównie klasą aktywów, którą kupujesz, przechowujesz lub sprzedajesz. Kolejny etap to legalne źródło finansowania umożliwiające dokonywanie transakcji w prawdziwym świecie z milionami kupców – powiedział Schulman.

Według Reutersa, PayPal umożliwi amerykańskim konsumentom używanie kryptowalut do płacenia u sprzedawców online korzystających z jego usługi, co może znacznie zwiększyć wykorzystanie Bitcoina i innych kryptowalut, takich jak Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin w codziennych transakcjach.

Po raz pierwszy PayPal ogłosił swoje plany co do wejścia w przestrzeń kryptowalut w październiku 2020 roku. W marcu 2021 r. firma przejęła spółkę Curv, zajmującą się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych. Transakcja kosztowała 200 milionów dolarów.

PayPal Holdings to amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki/portfela/skarbonki (cyfrowy portfel). W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal. Amerykański potentat internetowych płatności obecny jest w 190 krajach, z których 23 dysponuje lokalnymi serwisami internetowymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0