Szef Binance chce współpracować z lokalnymi organami regulacyjnymi

Changpeng Zhao, dyrektor generalny i założyciel Binance, powiedział, że chce, aby główna giełda kryptowalut współpracowała z lokalnymi organami regulacyjnymi podczas tworzenia kolejnej regionalnej siedziby.

Jak poinformowała agencja Reuters, Zhao zasugerował, że Binance odejdzie od zdecentralizowanego podejścia do finansów i chciałby, aby wymiana była koordynowana z organami regulacyjnymi w miarę rozwoju firmy. – Chcemy być wszędzie licencjonowani – powiedział Zhao. – Od teraz będziemy instytucją finansową.

Zhao powtórzył, że może być skłonny ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego, jeśli ktoś z silnym zapleczem regulacyjnym „będzie dostępny”. W drugiej połowie lipca 2021 r. na wirtualnym szczycie SCB 10X szef Binance powiedział, że uważa się bardziej za przedsiębiorcę technologicznego, podczas gdy osoba dobrze zorientowana w przepisach może być bardziej odpowiednia do kierowania giełdą kryptowalut, ponieważ obraca się ona „w strukturach łatwiej zrozumiałych dzięki zgodności z przepisami”.

– Właściwie szukam starszej osoby z silnym doświadczeniem w zakresie zgodności, z silnym zapleczem regulacyjnym, aby kierować całą organizacją – powiedział Zhao. – Prowadzę firmę od czterech lat i jest dobrze, a my musimy przejść przez ten zwrot. Nie sądzę, żebym była najlepszą osobą do kierowania tym przedsięwzięciem. Myślę, że posiadanie kogoś z bardzo silnym zapleczem regulacyjnym jest w rzeczywistości lepsze – dodał.

Kilka dni wcześniej Zhao powiedział, że amerykański oddział Binance bada „drogę IPO” dla oferty publicznej w Stanach Zjednoczonych. Binance.US, amerykańska firma działająca niezależnie od głównej giełdy kryptograficznej, została poddana kontroli lokalnych organów regulacyjnych. Amerykański Urząd Skarbowy i Departament Sprawiedliwości wszczęły dochodzenie w sprawie zarzutów, że Binance angażował się w nielegalną działalność handlową na rzecz użytkowników z USA. Komisja Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi wysunęła podobne roszczenia wobec giełdy kryptowalut w ramach dochodzenia.

Zhao odrzucił zarzuty CFTC z marca 2021 r., mówiąc, że w tym czasie raport „nie miał zębów”. Binance stwierdziło, że przyjmuje „podejście oparte na współpracy we współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie” i traktuje zobowiązania dotyczące zgodności „bardzo poważnie”. .

Potencjalny ruch w celu ustanowienia regionalnej siedziby jest nieco zaskakującym oświadczeniem dla Zhao, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny Binance powiedział wcześniej, że giełda kryptowalut nie ma siedziby. W listopadzie 2019 r., kiedy pojawiły się doniesienia, że ​​władze dokonały nalotu na działalność Binance w Szanghaju, giełda zaprzeczyła istnieniu takich biur.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0