Szef Binance chce współpracować z lokalnymi organami regulacyjnymi

28 lipca 2021

Changpeng Zhao, dyrektor generalny i założyciel Binance, powiedział, że chce, aby główna giełda kryptowalut współpracowała z lokalnymi organami regulacyjnymi podczas tworzenia kolejnej regionalnej siedziby.

Jak poinformowała agencja Reuters, Zhao zasugerował, że Binance odejdzie od zdecentralizowanego podejścia do finansów i chciałby, aby wymiana była koordynowana z organami regulacyjnymi w miarę rozwoju firmy. – Chcemy być wszędzie licencjonowani – powiedział Zhao. – Od teraz będziemy instytucją finansową.

Zhao powtórzył, że może być skłonny ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego, jeśli ktoś z silnym zapleczem regulacyjnym „będzie dostępny”. W drugiej połowie lipca 2021 r. na wirtualnym szczycie SCB 10X szef Binance powiedział, że uważa się bardziej za przedsiębiorcę technologicznego, podczas gdy osoba dobrze zorientowana w przepisach może być bardziej odpowiednia do kierowania giełdą kryptowalut, ponieważ obraca się ona „w strukturach łatwiej zrozumiałych dzięki zgodności z przepisami”.

– Właściwie szukam starszej osoby z silnym doświadczeniem w zakresie zgodności, z silnym zapleczem regulacyjnym, aby kierować całą organizacją – powiedział Zhao. – Prowadzę firmę od czterech lat i jest dobrze, a my musimy przejść przez ten zwrot. Nie sądzę, żebym była najlepszą osobą do kierowania tym przedsięwzięciem. Myślę, że posiadanie kogoś z bardzo silnym zapleczem regulacyjnym jest w rzeczywistości lepsze – dodał.

Kilka dni wcześniej Zhao powiedział, że amerykański oddział Binance bada „drogę IPO” dla oferty publicznej w Stanach Zjednoczonych. Binance.US, amerykańska firma działająca niezależnie od głównej giełdy kryptograficznej, została poddana kontroli lokalnych organów regulacyjnych. Amerykański Urząd Skarbowy i Departament Sprawiedliwości wszczęły dochodzenie w sprawie zarzutów, że Binance angażował się w nielegalną działalność handlową na rzecz użytkowników z USA. Komisja Handlu Towarowymi Kontraktami Terminowymi wysunęła podobne roszczenia wobec giełdy kryptowalut w ramach dochodzenia.

Zhao odrzucił zarzuty CFTC z marca 2021 r., mówiąc, że w tym czasie raport „nie miał zębów”. Binance stwierdziło, że przyjmuje „podejście oparte na współpracy we współpracy z organami regulacyjnymi na całym świecie” i traktuje zobowiązania dotyczące zgodności „bardzo poważnie”. .

Potencjalny ruch w celu ustanowienia regionalnej siedziby jest nieco zaskakującym oświadczeniem dla Zhao, biorąc pod uwagę, że dyrektor generalny Binance powiedział wcześniej, że giełda kryptowalut nie ma siedziby. W listopadzie 2019 r., kiedy pojawiły się doniesienia, że ​​władze dokonały nalotu na działalność Binance w Szanghaju, giełda zaprzeczyła istnieniu takich biur.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0