Paytm rozważa wprowadzenie usług bitcoin

5 listopada 2021

Czołowa indyjska firma zajmująca się płatnościami cyfrowymi rozważy usługi BTC, jeśli krajowe ramy prawne dotyczące kryptowalut zostaną dokładniej określone.

W rozmowie z Haslindą Amin i Rishaadem Salamatem podczas wywiadu w Bloomberg TV, dyrektor finansowy Paytm, Madhur Deora, stwierdził, że zasady dotyczące bitcoina znajdują się w Indiach w dalszym ciągu w „szarej strefie”. – Bitcoin nadal znajduje się w szarej strefie regulacyjnej, a może nawet w zakazie regulacyjnym w Indiach. W tej chwili Paytm nie tworzy bitcoinów. Jeśli kiedykolwiek miałoby to stać się w pełni legalne w kraju, to oczywiście mogą istnieć procedury, które moglibyśmy uruchomić – wyjaśnił.

Początkowo Bank Rezerw Indii zabronił stosowania kryptowalut w tym kraju, ale decyzja ta została cofnięta przez indyjski Sąd Najwyższy w marcu 2020 r. Od tego czasu niewiele było konkretnych działań ze strony rządu lub banku w sprawie przepisów dotyczących kryptowalut.

Mimo że rząd rozważał wprowadzenie przepisów dotyczących kryptowalut, Bank Rezerw Indii stanowczo się temu sprzeciwia i wciąż naciska na wprowadzenie zakazu. Nirmala Sitharam, minister finansów Indii, twierdzi, że chociaż rząd nie jest przeciwny kryptowalutom, przyjrzy się, w jaki sposób mogą one pomóc indyjskiemu sektorowi technologii finansowych.

Uwagi Madhur Deory pojawiają się w momencie, gdy Paytm przygotowuje się do swojej pierwszej oferty publicznej, która ma nastąpić w połowie listopada 2021 r. i będzie wyceniana na 2,5 miliarda dolarów. Według doniesień IPO będzie to największy w historii debiut na indyjskim rynku kapitałowym.

Paytm (częściowy skrót od „pay through mobile”) to indyjska międzynarodowa firma technologiczna, która specjalizuje się w systemach płatności cyfrowych, handlu elektronicznym i finansach. Przedsiębiorstwo oferuje doładowania telefonów komórkowych, płatności za rachunki za media, podróże, filmy i rezerwacje wydarzeń, a także płatności w sklepach w sklepach spożywczych, sklepach z owocami i warzywami, restauracjach, parkingach, opłatach drogowych , aptekach i placówkach oświatowe z kodem Paytm QR. Od 2020 r. Paytm jest wyceniany na 16 miliardów dolarów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0