Google uruchamia silnik węzłów blockchain dla deweloperów Web3

28 października 2022

Usługa uprości infrastrukturę węzłów i onboarding dla deweloperów blockchain.

Jak poinformowano w komunikacie, Google uruchomi wewnętrzny Blockchain Node Engine (BNE) oparty na Google Cloud. Jako usługa hostingu węzłów, BNE umożliwia firmom Web3 przekazywanie transakcji, wdrażanie inteligentnych kontraktów i odczytywanie lub zapisywanie dane blockchain bezpośrednio w Google Cloud. Ethereum będzie pierwszym blockchainem obsługiwanym przez BNE.

„Dzisiaj ręczne wdrażanie węzła jest czasochłonnym procesem, który obejmuje dostarczenie instancji obliczeniowej, zainstalowanie klienta Ethereum i czekanie na synchronizację węzła z siecią. BNE Google Cloud może przyspieszyć i ułatwić ten proces, umożliwiając deweloperom wdrożenie nowego węzła za pomocą jednej operacji i określenie pożądanego regionu i sieci” – napisano.

Usługa umieści węzły za wirtualną zaporą chmury prywatnej, pozwalając tylko zaufanym maszynom i użytkownikom na komunikację z punktami końcowymi. Dodatkowo, usługi takie jak Google Cloud Armor pomogłyby chronić węzły przed rozproszonymi atakami denial-of-service. Będąc w pełni zarządzanym rozwiązaniem, BNE będzie miało również swój własny zespół deweloperów na wezwanie, aby monitorować potencjalne przestoje.

Google jest aktywne w sektorze Web3 w zakresie rozwoju biznesu. Wcześniej firma współpracowała z Near Protocol, aby zapewnić wsparcie techniczne dla odbiorców grantów tej ostatniej. Dwa tygodnie wcześniej gigant technologiczny połączył się z Coinbase, aby wprowadzić płatności kryptowalutowe do swoich usług w chmurze.

Warto zauważyć, że kilka znaczących firm Web3 – takich jak Solana, Hedera i Dapper Labs – jest obecnie na pokładzie Google Cloud. Firma Layer-1 blockchain Aptos poinformowały, że jej czasy wdrażania węzłów zostały zmniejszone do mniej niż 15 minut dzięki integracji z Google Cloud. 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0