CashApp dodaje wsparcie dla Bitcoin Lightning Network

28 października 2022

Aplikacja do przetwarzania płatności za pomocą telefonu komórkowego uruchomiła wsparcie dla transakcji za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network.

Nowa funkcja pozwala użytkownikom Cash App wysyłać i otrzymywać Bitcoin na szybszym, bardziej wydajnym protokole warstwy 2. Lightning jest idealny dla małych transakcji, z niemal natychmiastowym czasem przetwarzania, w porównaniu z minutami do godzin wymaganych na blockchainie Bitcoin. 

Cash App już wcześniej obsługiwał transakcje Bitcoin w sieci Lightning w ograniczonym zakresie, z użytkownikami ograniczonymi do płacenia za faktury poprzez skanowanie kodów QR Lightning. Teraz wszystkie transakcje Cash App obejmujące kody QR będą domyślnie przez Lightning, chyba że określono inaczej. Nowa funkcja posiada limit transakcji wynoszący 999 dolarów co siedem dni i jest dostępna tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych, z wyłączeniem mieszkańców stanu Nowy Jork.

Cash App po raz pierwszy wdrożył handel BTC w 2018 roku i niedługo późnioej stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii dla transakcji Bitcoin. W 2021 roku 81% przychodów aplikacji w wysokości 12,3 miliarda dolarów pochodziło z Bitcoin. Aplikacja ma ponad 44 miliony miesięcznych aktywnych użytkowników. Mogą oni zdeponować Bitcoin o wartości 10 tys. dolarów co siedem dni i otrzymują formularz podatkowy do celów księgowych w aplikacji. Możliwe jest również automatyczne inwestowanie części lub całości swojego bezpośredniego depozytu w Bitcoin za pomocą funkcji „Płatne w Bitcoin” bez opłat. W przeciwnym razie regularne opłaty za transakcje wynoszą zwykle około 2%.

Sieć Lightning Network ma obecnie około 87 tys. kanałów płatności i 4570 zablokowanych BTC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0