Gucci akceptuje płatności kryptowalutami w sklepach

5 maja 2022

Włoska marka modowa ogłosiła, że do końca maja 2022 r. zacznie akceptować płatności kryptowalutowe w pięciu swoich sklepach w Stanach Zjednoczonych, z planami rozszerzenia usługi na wszystkie ze swoich 111 sklepów w Ameryce Północnej.

Gucci będzie akceptować 12 kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Wrapped Bitcoin (wBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) i pięć stablecoinów w dolarach amerykańskich. Klienci płacący kryptowalutami w sklepach w pilotażowych lokalizacjach w Nowym Jorku, Los Angeles, Miami, Atlancie i Las Vegas otrzymają e-mail z kodem QR, aby zapłacić za pomocą portfela z aktywami cyfrowymi. W ramach przygotowań do premiery pracownicy rozpoczęli szkolenia i edukację na temat kryptowalut, niezbywalnych tokenów (NFT) i Web3.

Firma Gucci ostatnio zaczęła stosować Web3, wprowadzając dwie kolekcje NFT w 2022 roku – kolekcję „Supergucci” w lutym, we współpracy z marką zabawek „Superplastic”, oraz kolekcję „Gucci Graal” w marcu, skierowaną do posiadaczy istniejących projektów NFT, takich jak „Bored Ape Yacht Club”, „Pudgy Penguins” i „World of Women”. Pierwszym w historii NFT był czterominutowy film zatytułowany „Aria”, inspirowany kolekcją ubrań o tej samej nazwie, który w czerwcu 2021 roku został sprzedany za 25 000 dolarów na aukcji internetowej zorganizowanej przez Christie’s.

Gucci rozszerzyło swoją działalność w Web3 poprzez zakup wirtualnego terenu w The Sandbox w lutym 2022 r. w celu stworzenia wirtualnego sklepu detalicznego odzwierciedlającego sklep internetowy Vault. Gucci Vault to internetowy sklep koncepcyjny reprezentujący „obecność Gucci w Metaverse”, zawierający wyselekcjonowane przez dyrektora kreatywnego rzadkie przedmioty Gucci w stylu vintage.

Marki z najwyższej półki coraz częściej wkraczają w przestrzeń kryptowalut i Web3. W marcu 2022 r. marka odzieżowa Off-white zaczęła akceptować płatności sześcioma kryptowalutami w swoich flagowych sklepach w Paryżu, Mediolanie i Londynie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0