Korea Południowa opóźnia opodatkowanie kryptowalut

4 maja 2022

Nowo wybrany prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol ogłosił, że będzie dążył do odroczenia opodatkowania zysków z inwestycji w kryptowaluty przynajmniej do czasu uchwalenia nowego zestawu przepisów zwanego Digital Asset Basic Act.

Podatek od kryptowalut w Korei Południowej miał początkowo wejść w życie w roku podatkowym 2022, ale w grudniu 2021 r. został przesunięty na rok 2023. Wiadomo już, że Yoon dopilnuje, aby ustawa o podatku od kryptowalut nie weszła w życie, dopóki nie zostaną wprowadzone rozsądne przepisy chroniące konsumentów, co może nastąpić do 2024 roku.

Zespół przejściowy prezydenta-elekta badał możliwości opóźnienia wprowadzenia podatku od marca, 2022 r. kiedy Yoon wygrał wybory, uzasadniając to tym, że nie ma wystarczających przepisów, które uzasadniałyby nałożenie podatku na aktywa cyfrowe.

Digital Asset Basic Act (DABA) został stworzony przez Komisję Usług Finansowych w 2022 roku i obejmuje szereg przepisów związanych z ochroną konsumentów. Ustawa dotyczy emisji tokenów, tokenów niezbywalnych (NFT), notowań na giełdach scentralizowanych (CEX), finansów międzynarodowych w odniesieniu do kryptowalut, a także zawiera odpowiedź na rozporządzenie wykonawcze prezydenta USA Joe Bidena w sprawie kryptowalut. Urząd Nadzoru Finansowego planuje wprowadzenie systemu ubezpieczeń kryptowalut jako zabezpieczenia przed włamaniami, błędami systemu i nieautoryzowanymi transakcjami.

Kontrowersyjna ustawa o podatku od kryptowalut, która została ponownie opóźniona, nałożyłaby 20 proc. podatek na zyski z inwestycji w kryptowaluty powyżej około 2,1 tys. dolarów rocznie.

Podczas gdy Urząd Nadzoru Finansowego pracuje nad przygotowaniem nowych projektów ustaw w ramach DABA, Yoon planuje utworzenie Agencji Promocji Przemysłu Cyfrowego, która ma służyć jako punkt odniesienia dla kwestii regulacyjnych w branży kryptowalutowej.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0