Hedera Hashgraph i Shinhan Bank z programem pilotażowym stablecoina KRW

30 listopada 2021

Oba podmioty zakończyły test słuszności koncepcji, który ma na celu przeprowadzanie międzynarodowych przekazów pieniężnych za pomocą stablecoinów w sieci Hedera.

Nowy dowód koncepcji koreańskiego Shinhan Bank dotyczący przekazów pieniężnych potrafi wysyłać pieniądze w ciągu kilku sekund za ułamek centa w sieci Hedera. Średnia opłata za transakcję wynosi 0,0001 dolara, a średni czas transakcji to 3-5 sekund, co stanowi znaczną różnicę w porównaniu z obecnie dostępnymi tradycyjnymi przekazami.

W komunikacie z 29 listopada 2021 r. przedstawiciele Hedery poinformowali, że zamierzają sprawdzić, czy możliwe jest wydawanie i dystrybucja stablecoinów w przypadku zastosowań finansowych przy niższych opłatach i krótszym czasie realizacji niż istniejące systemy, przy jednoczesnym zapewnieniu identyfikowalności transakcji.

Hedera Hashgraph to publiczna sieć oparta na technologii Distributed Ledger Technology (DLT) o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Dowód koncepcji, który jest dowodem na to, że określona metoda lub pomysł jest wykonalny, wykorzystuje Hedera Token Service (HTS) i Hedera Consensus Service (HCS).

Shinhan Bank planuje wybić stablecoiny wspierane przez koreańskie Won (KRW), podczas gdy międzynarodowe banki partnerskie uczestniczące w programie pilotażowym będą emitować stablecoiny w lokalnej walucie. Klienci banku, którzy otrzymają stablecoiny KRW, będą mogli je wymienić na stablecoiny w lokalnej walucie, które można wymienić na lokalną walutę fiat.

Obniżenie opłat za przelewy międzynarodowe jest przypadkiem użycia łańcucha bloków. Według raportu Remittance Prices Worldwide z grudnia 2020 r. średni globalny koszt wysłania 200 dolarów przez granice kraju za pośrednictwem tradycyjnych banków w IV kwartale 2020 r. wyniósł 6,51% (13,02 dolarów). Oczekuje się, że do 2030 r. średnia spadnie do 3% (6 dolarów). – Istnieje ogromna szansa na wyeliminowanie pośredników i uczynienie tego procesu znacznie bardziej wydajnym i opłacalnym, zapewniając jak najwięcej pieniędzy ludziom, którzy często ich pilnie potrzebują – powiedział dyrektor generalny i współzałożyciel Hedera Hasgraph, Mance Harmon.

Shinhan Bank jnależy do Rady Zarządzającej Hedery od kwietnia 2021 r. Od lipca 2021 r. jest również członkiem rady zarządzającej blockchainem Klaytna.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0