Platforma MetaMundo wystartuje w pierwszym kwartale 2022 r.

1 grudnia 2021

Wirtualny rynek tokenów niezamiennych (NFT) poinformował o ogłosił zakończenie rundy finansowania zalążkowego w wysokości 2,7 miliona dolarów.

W finansowaniu MetaMundo wzięły udział m.in. takie firmy jak Hypersphere Ventures, Digital Currency Group, OP Crypto i Metaartel Ventures. Platforma, oparta na dwuwarstwowej sieci Polygon, pozwala projektantom i twórcom sprzedawać i licencjonować swoje zasoby NFT do użytku w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także w szeregu światów metaverse, w tym Decentraland, Cryptovoxels i Somnium Space.

W komunikacie prasowym poinformowano, że korzystanie z sieci Polygon zapewni użytkownikom niższe opłaty za gaz w porównaniu z siecią Ethereum.

MetaMundo ma zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2022 r. i zawierać ogromną bibliotekę przedmiotów, w tym między innymi awatary oraz pojazdy i budynki. – MetaMundo posiada zestaw narzędzi, które konwertują, dziesiątkują i optymalizują oryginalny plik nadrzędny 3D dostarczony przez twórcę do indywidualnych plików „potomnych” zoptymalizowanych dla każdego metaverse. Nadrzędny plik NFT tworzymy jako jeden NFT, korzystając z umowy ERC 721, a ten nadrzędny NFT jest opakowaniem dla plików podrzędnych i NFT. Tak więc, kiedy zbierzesz macierzysty NFT, wszystkie podrzędne NFT przychodzą z nim – wyjaśnił współzałożyciel MetaMundo, Mark Studholme, dodając, że gdy platforma zintegruje więcej metawersów, „przekonwertuje i zoptymalizuje nowe pliki podrzędne i doda je do macierzystego NFT”.

Raport badawczy opublikowany pod koniec listopada 2021 r. przez firmę Grayscale przewidywał, że wartość sektora metaverse może wzrosnąć do 1 biliona dolarów w nadchodzących latach, podczas gdy publiczność głównego nurtu będzie aktywnie zaangażowana w rozrastające się wirtualne światy.

W ostatnich tygodniach popularne tokeny metaverse MANA z Decentraland i SAND z The Sandbox odnotowały nowe rekordy wszechczasów. Był to trend częściowo wywołany wiadomością o zmianach w strukturze Facebooka – który jest obecnie znany pod nazwą Metaverse.

– Interoperacyjność jest podstawową cechą otwartego metawersum. MetaMundo tworzy sieć twórców 3D i narzędzi, które umożliwiają budowanie wielu powstających otwartych środowisk metaverse, które wyobrażamy sobie jako przyszłość cyfrowych doświadczeń – powiedział Yat Siu, prezes wykonawczy i współzałożyciel Animoca Brands, pytany o konieczność interoperacyjności w różnych przestrzeniach metaverse.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0