Platforma MetaMundo wystartuje w pierwszym kwartale 2022 r.

Wirtualny rynek tokenów niezamiennych (NFT) poinformował o ogłosił zakończenie rundy finansowania zalążkowego w wysokości 2,7 miliona dolarów.

W finansowaniu MetaMundo wzięły udział m.in. takie firmy jak Hypersphere Ventures, Digital Currency Group, OP Crypto i Metaartel Ventures. Platforma, oparta na dwuwarstwowej sieci Polygon, pozwala projektantom i twórcom sprzedawać i licencjonować swoje zasoby NFT do użytku w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także w szeregu światów metaverse, w tym Decentraland, Cryptovoxels i Somnium Space.

W komunikacie prasowym poinformowano, że korzystanie z sieci Polygon zapewni użytkownikom niższe opłaty za gaz w porównaniu z siecią Ethereum.

MetaMundo ma zostać uruchomione w pierwszym kwartale 2022 r. i zawierać ogromną bibliotekę przedmiotów, w tym między innymi awatary oraz pojazdy i budynki. – MetaMundo posiada zestaw narzędzi, które konwertują, dziesiątkują i optymalizują oryginalny plik nadrzędny 3D dostarczony przez twórcę do indywidualnych plików „potomnych” zoptymalizowanych dla każdego metaverse. Nadrzędny plik NFT tworzymy jako jeden NFT, korzystając z umowy ERC 721, a ten nadrzędny NFT jest opakowaniem dla plików podrzędnych i NFT. Tak więc, kiedy zbierzesz macierzysty NFT, wszystkie podrzędne NFT przychodzą z nim – wyjaśnił współzałożyciel MetaMundo, Mark Studholme, dodając, że gdy platforma zintegruje więcej metawersów, „przekonwertuje i zoptymalizuje nowe pliki podrzędne i doda je do macierzystego NFT”.

Raport badawczy opublikowany pod koniec listopada 2021 r. przez firmę Grayscale przewidywał, że wartość sektora metaverse może wzrosnąć do 1 biliona dolarów w nadchodzących latach, podczas gdy publiczność głównego nurtu będzie aktywnie zaangażowana w rozrastające się wirtualne światy.

W ostatnich tygodniach popularne tokeny metaverse MANA z Decentraland i SAND z The Sandbox odnotowały nowe rekordy wszechczasów. Był to trend częściowo wywołany wiadomością o zmianach w strukturze Facebooka – który jest obecnie znany pod nazwą Metaverse.

– Interoperacyjność jest podstawową cechą otwartego metawersum. MetaMundo tworzy sieć twórców 3D i narzędzi, które umożliwiają budowanie wielu powstających otwartych środowisk metaverse, które wyobrażamy sobie jako przyszłość cyfrowych doświadczeń – powiedział Yat Siu, prezes wykonawczy i współzałożyciel Animoca Brands, pytany o konieczność interoperacyjności w różnych przestrzeniach metaverse.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0