Holenderski bank centralny twierdzi, że Binance działa nielegalnie

19 sierpnia 2021

De Nederlandsche Bank, bank centralny Holandii, wydał ostrzeżenie dla Binance Holdings Limited i jej podmiotów oferujących usługi kryptograficzne lokalnym mieszkańcom.

W komunikacie banku centralnego można przeczytać, że główna giełda kryptowalut nie działa zgodnie z krajową ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, twierdząc, że klienci Binance są narażeni na ryzyko „zaangażowania się w pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu”. Według De Nederlandsche Bank Binance nielegalnie oferuje usługi kryptograficzne, a także portfele depozytariuszy bez wymaganej rejestracji prawnej.

Holenderski bank centralny stwierdził, że jego zawiadomienie dotyczyło spółki macierzystej giełdy Binance Holdings Limited, a także podmiotów „pod którymi Binance świadczy usługi kryptograficzne w Holandii”. Pozornie dotyczyłoby to również globalnej giełdy kryptograficznej. W wypowiedzi dla serwisu Cointelegraph rzecznik Binance powiedział, że giełda kryptowalut „jest w trakcie składania wniosku o wymaganą rejestrację” i „będzie konstruktywnie współpracować” z bankiem centralnym, aby spełnić jego wymagania.

– Kluczem dla Binance jest, aby interesy naszych użytkowników były nadal chronione – powiedział rzecznik. – Chociaż nie jesteśmy jeszcze formalnie zarejestrowani w De Nederlandsche Bank, mamy solidny program zgodności, który obejmuje narzędzia i procedury do zwalczania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Ostrzeżenie pojawia się po tym, jak strażnicy finansowi w różnych krajach twierdzą, że Binance Holdings Limited nie jest upoważniona do świadczenia niektórych usług swoim mieszkańcom. Władze we Włoszech, Malezji, Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Kajmanach, Tajlandii, Kanadzie, Japonii i Singapurze wydały oświadczenia ostrzegające inwestorów przed zachowaniem ostrożności w odniesieniu do Binance lub twierdzące, że giełda działała nielegalnie.

W wywiadzie dla agencji Bloomberga, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że większość jego uwagi skupiała się na zapewnieniu, że giełda jest zgodna z lokalnymi regulatorami, aby stać się instytucją finansową, a nie „codziennymi operacjami giełdy”. Zhao wcześniej zasugerował, że byłby skłonny zaakceptować „starszą osobę z silnym doświadczeniem w zakresie zgodności”, aby ostatecznie zastąpić go na stanowisku dyrektora generalnego. – Przechodzimy od innowatora technologicznego do firmy świadczącej usługi finansowe, więc musimy zachować pełną zgodność – powiedział Zhao. – Wierzę teraz, że wszyscy regulatorzy na całym świecie postrzegają kryptowaluty jako instrumenty finansowe. Musimy ubiegać się o licencje i bardzo ważne jest, abyśmy komunikowali się z prośbą organów regulacyjnych o regularne spotkania, podczas których proaktywnie informujemy ich o tym, co robimy – dodał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0