Walmart poszukuje eksperta do spraw produktów kryptograficznych

19 sierpnia 2021

Północnoamerykański gigant detaliczny szuka doświadczonego eksperta ds. kryptowalut, który może opracować i prowadzić ambitną strategię cyfrowej waluty oraz mapę drogową produktu.

W opisie stanowiska pracy możemy przeczytać, że Walmart poszukuje kogoś, kto ma doświadczenie w prowadzeniu i skalowaniu firm z co najmniej 10-letnim doświadczeniem w zarządzaniu produktami/programami i komercjalizacji produktów opartych na technologii. Idealny kandydat powinien mieć wiedzę na temat kryptowalut i doświadczenie w technologiach związanych z blockchainem.

Walmart informuje, że już teraz umożliwia „szeroki zestaw opcji płatności dla swoich klientów” – choć jeszcze nie w kryptowalucie. W 2019 r. firma złożyła wniosek patentowy na cyfrową walutę opartą na blockchain, wspieraną w dolarach amerykańskich, która w tamtym czasie była podobna do wczesnych propozycji Facebooka dotyczących tego, co wtedy było znane jako Libra. Z kolei w 2021 roku Walmart stworzył fintechowe przedsięwzięcie o nazwie „Hazel”, które może oferować szeroką gamę usług finansowych zintegrowanych z aplikacją mobilną.

Ekspert ds. walut cyfrowych i kryptowalut Walmartu będzie pracował w głównym biurze firmy w Bentonville w stanie Arkansas. Oprócz opracowania i prowadzenia ogólnej strategii kryptograficznej, jego kluczowym zadaniem będąL identyfikacja potrzeb klientów i przełożenie ich na wymagania produktowe; nawiązywanie partnerstw z liderami produktów, technologii i projektowania; zobowiązanie się do stworzenia mapy drogowej produktu kryptograficznego i kierowanie realizacją projektu; oraz identyfikowanie możliwości inwestycyjnych i partnerstw związanych z kryptowalutami.

Wśród dużych firm w Ameryce Północnej Walmart nie jest jedyną, który stara się zintegrować walutę cyfrową ze swoim systemem e-commerce i szerszą strategią biznesową. W lutym 2021 r. Amazon opublikował ofertę pracy dla osoby, który ma nadzorować nową usługę cyfrowej waluty w Meksyku, co pozwoliłoby użytkownikom wydawać cyfrową walutę podczas zakupów.

Oprócz powolnego wejścia w prawdziwą walutę cyfrową, projekty Walmart związane z blockchainem do tej pory koncentrowały się na wykorzystaniu technologii do aplikacji, które obejmują zarządzanie łańcuchem dostaw, rynki klientów i inteligentne urządzenia.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0