Hongkong otworzy dostęp do giełd kryptowalut dla użytkowników detalicznych

24 maja 2023

Organ nadzoru papierów wartościowych w Hongkongu ogłosił nowe plany umożliwiające inwestorom detalicznym dostęp do platformy aktywów wirtualnych.

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) w Hongkongu poinformowała, że wkrótce zezwoli licencjonowanym platformom na obsługę inwestorów detalicznych.

W ogłoszeniu z 23 maja 2023 r. Komisja powiedziała, że operatorzy platform handlu aktywami wirtualnymi, którzy chcą przestrzegać proponowanych przez SFC wytycznych, mogą ubiegać się o licencję. Wytyczne, których należy przestrzegać w przypadku platform obrotu wirtualnymi aktywami, będą obejmować między innymi takie aspekty, jak wymogi bezpieczeństwa przechowywania aktywów, segregacja aktywów klientów i standardy cyberbezpieczeństwa.

Prezes SFC Julia Leung powiedziała, że zapewnienie jasnych oczekiwań regulatora jest kluczem do stworzenia odpowiedzialnego i innowacyjnego środowiska rozwoju. – Kompleksowe ramy regulacyjne dotyczące aktywów wirtualnych w Hongkongu są zgodne z zasadą „ta sama działalność, to samo ryzyko, te same zasady i mają na celu zapewnienie solidnej ochrony inwestorów i zarządzanie kluczowymi ryzykami – dodała.

Chociaż wytyczne zaczną obowiązywać od czerwca 2023 r., Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu nie zatwierdziła jeszcze żadnej platformy obrotu aktywami wirtualnymi w celu świadczenia usług inwestorom detalicznym. Zgodnie z ogłoszeniem w okresie konsultacji SFC otrzymała 152 pisemne zgłoszenia z branży. Ponadto Komisja stwierdziła, że wdroży szereg solidnych środków w celu zapewnienia ochrony inwestorom detalicznym. Obejmują one dobre zarządzanie, odpowiedniość podczas procesu wdrażania i zwiększoną należytą staranność tokenów, a także kryteria dopuszczenia i ujawnianie informacji.

W komunikacie wskazano, że obecnie większość platform obrotu aktywami wirtualnymi dostępnych publicznie nie jest regulowana przez SFC. Ci, którzy nie chcą przestrzegać nadchodzących wytycznych, powinni zaplanować „uporządkowane zamknięcie” działalności gospodarczej w Hongkongu.

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych w Hongkongu jest niezależnym organem ustawowym odpowiedzialnym za regulację rynków papierów wartościowych i kontraktów terminowych w Hongkongu. SFC jest odpowiedzialna za wspieranie uporządkowanych rynków papierów wartościowych i kontraktów terminowych, ochronę inwestorów i pomoc w promowaniu Hongkongu jako międzynarodowego centrum finansowego i kluczowego rynku finansowego w Chinach. Mimo że jest uważana za oddział rządu, działa niezależnie na podstawie przepisów dotyczących papierów wartościowych i kontraktów terminowych.

Główna siedziba SFC znajduje się w One Island East w Quarry Bay. Komisja jest jedną z czterech organizacji regulacyjnych, które tworzą organy nadzoru finansowego w Hongkongu, jednym z głównych centrów finansowych na świecie. Pozostałymi są Hong Kong Monetary Authority, Insurance Authority i Mandatory Provident Fund Schemes Authority. SFC odpowiada za rynki papierów wartościowych i kontraktów terminowych, w tym za Hong Kong Stock Exchange, siódmą co do wielkości giełdę papierów wartościowych na świecie. SFC jest odpowiedzialna za utrzymanie porządku i ochronę inwestorów, czyniąc to poprzez wykonywanie takich zadań, jak ustanawianie i egzekwowanie regulacji rynkowych, licencjonowanie i nadzorowanie uczestników rynku, takich jak brokerzy, doradcy inwestycyjni i zarządzający funduszami, nadzór nad operatorami rynku, w tym giełdami, zautomatyzowanymi usługami handlowymi i izbami rozliczeniowymi, zatwierdzanie dokumentów ofertowych produktów inwestycyjnych, które mają być oferowane publicznie, nadzorowanie działalności korporacyjnej spółek giełdowych zgodnie z kodeksami dotyczącymi przejęć i fuzji oraz odkupu akcji, oraz edukowanie inwestorów w zakresie rynków, produktów inwestycyjnych i związanego z nimi ryzyka.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0