Huobi ma problemy z rejestracją na Seszelach

Według organów regulacyjnych na Seszelach, mimo długotrwałego twierdzenia, że ​​przestrzega lokalnych przepisów, Huobi nie dokonało rejestracji spółki.

8 marca 2021 r. Urząd Usług Finansowych Seszeli (FSA) opublikował oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że Huobi Global Limited nie jest zarejestrowana w tym kraju – mimo, że jest spółką publicznie powiązaną z usługami kryptograficznymi Huobi.com International Business Company. Urząd stwierdził, że Huobi Global Limited nie posiada żadnej licencji na prowadzenie obrotu wirtualnymi aktywami. „W związku z tym podmiot nie jest obecnie zarejestrowany przez FSA, ani też nie był zarejestrowany w przeszłości” – czytamy w komunikacie.

Władze wezwały inwestorów i opinię publiczną do zachowania czujności w odniesieniu do usług oferowanych przez Huobi Global Limited, a także „każdą inną firmę świadczącą takie usługi”.

W rozmowie z serwisem Cointelegraph, rzecznik Huobi zaprzeczył oświadczeniu FSA twierdząc, że „Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną na Seszelach w ramach Grupy Huobi. Świadczy usługi klientom na całym świecie zgodnie z obowiązującymi przepisami”. – Obecnie mamy dobrą opinię z FSA i bezpośrednio się z nimi komunikujemy, aby wyjaśnić sytuację. Rozumiemy, że dany alert zostanie wkrótce cofnięty – dodał.

Zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Huobi Global, Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną w Republice Seszeli zgodnie z prawem Republiki Seszeli.

Strona internetowa Huobi w znacznym stopniu opiera się na przepisach Seszeli jako części warunków korzystania z usług, w tym na wielokrotnych wzmiankach o jurysdykcji w swoim oświadczeniu prawnym. „Niniejsza witryna internetowa ma na celu zapewnienie profesjonalnych, bezpiecznych i godnych zaufania usług w zakresie transakcji i zarządzania zasobami cyfrowymi […] bez naruszania odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych Republiki Seszeli” – czytamy w oświadczeniu.

Huobi to giełda kryptowalut założona w Chinach. Firma ma obecnie biura w Hongkongu, Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2018 r. Stała się spółką notowaną na giełdzie w Hongkongu. Po zakazie wymiany bitcoinów w 2017 r. przez chiński rząd, Huobi wstrzymał wypłaty bitcoinów. [2] Huobi China nadal działa jako platforma konsultingowa i badawcza blockchain.

Od marca 2018 r. Huobi przetwarzało transakcje o wartości około 1 miliarda USD dziennie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0