Huobi ma problemy z rejestracją na Seszelach

11 marca 2021

Według organów regulacyjnych na Seszelach, mimo długotrwałego twierdzenia, że ​​przestrzega lokalnych przepisów, Huobi nie dokonało rejestracji spółki.

8 marca 2021 r. Urząd Usług Finansowych Seszeli (FSA) opublikował oficjalne oświadczenie, w którym stwierdził, że Huobi Global Limited nie jest zarejestrowana w tym kraju – mimo, że jest spółką publicznie powiązaną z usługami kryptograficznymi Huobi.com International Business Company. Urząd stwierdził, że Huobi Global Limited nie posiada żadnej licencji na prowadzenie obrotu wirtualnymi aktywami. „W związku z tym podmiot nie jest obecnie zarejestrowany przez FSA, ani też nie był zarejestrowany w przeszłości” – czytamy w komunikacie.

Władze wezwały inwestorów i opinię publiczną do zachowania czujności w odniesieniu do usług oferowanych przez Huobi Global Limited, a także „każdą inną firmę świadczącą takie usługi”.

W rozmowie z serwisem Cointelegraph, rzecznik Huobi zaprzeczył oświadczeniu FSA twierdząc, że „Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną na Seszelach w ramach Grupy Huobi. Świadczy usługi klientom na całym świecie zgodnie z obowiązującymi przepisami”. – Obecnie mamy dobrą opinię z FSA i bezpośrednio się z nimi komunikujemy, aby wyjaśnić sytuację. Rozumiemy, że dany alert zostanie wkrótce cofnięty – dodał.

Zgodnie z informacjami zawartymi na oficjalnej stronie Huobi Global, Huobi Global Limited jest spółką zarejestrowaną w Republice Seszeli zgodnie z prawem Republiki Seszeli.

Strona internetowa Huobi w znacznym stopniu opiera się na przepisach Seszeli jako części warunków korzystania z usług, w tym na wielokrotnych wzmiankach o jurysdykcji w swoim oświadczeniu prawnym. „Niniejsza witryna internetowa ma na celu zapewnienie profesjonalnych, bezpiecznych i godnych zaufania usług w zakresie transakcji i zarządzania zasobami cyfrowymi […] bez naruszania odpowiednich przepisów ustawowych i wykonawczych Republiki Seszeli” – czytamy w oświadczeniu.

Huobi to giełda kryptowalut założona w Chinach. Firma ma obecnie biura w Hongkongu, Korei Południowej, Japonii i Stanach Zjednoczonych. W sierpniu 2018 r. Stała się spółką notowaną na giełdzie w Hongkongu. Po zakazie wymiany bitcoinów w 2017 r. przez chiński rząd, Huobi wstrzymał wypłaty bitcoinów. [2] Huobi China nadal działa jako platforma konsultingowa i badawcza blockchain.

Od marca 2018 r. Huobi przetwarzało transakcje o wartości około 1 miliarda USD dziennie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0