Shinhan Bank z cyfrową platformą walutową

11 marca 2021

Południowokoreański bank komercyjny we współpracy z LG CNS zbudował cyfrową platformę pilotażową.

Jak informuje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, Shinhan Bank opracował pilotażową platformę opartą na blockchain dla cyfrowej waluty banku centralnego, czyli CBDC, we współpracy z działem usług IT LG Corporation.

Shinhan Bank i LG CNS stworzyły wirtualny model CBDC, w którym Bank Korei emituje CBDC, podczas gdy inne instytucje bankowe, takie jak Shinhan Bank, działają jako pośrednicy finansowi. Bank podkreślił, że pośrednicy CBDC byliby integralną częścią ekosystemu cyfrowego, stwierdzając: „Jeśli Bank Korei wyda CBDC, do sprawnej dystrybucji i wykorzystania waluty cyfrowej niezbędna będzie agencja pośrednicząca”.

Według raportu system CBDC Shinhan Bank umożliwia osobom fizycznym i podmiotom powiązanym korzystanie z wydanego CBDC do płatności, przekazów pieniężnych i transakcji walutowych. Platforma dzieli również emisję CBDC na fundusze ogólne posiadane przez osoby fizyczne i fundusze rządowe przeznaczone na określone cele, takie jak finansowanie awaryjne.

W ostatnich miesiącach Shinhan Bank pogłębia swoje zaangażowanie w branżę kryptowalut i blockchain. W styczniu 2021 r. bank zainwestował w Korea Digital Asset Trust, branżowe konsorcjum firm, które zapewniają przechowywanie aktywów cyfrowych. Podmiot uczestniczył również w rundzie finansowania w wysokości 7,5 miliona dolarów dla Blocko i wspierał projekty oparte na blockchain w zakresie pożyczek na akcje.

W międzyczasie Bank Korei pracuje w szybkim tempie nad swoim CBDC. Po rozpoczęciu testów cyfrowych, które miały miejsce w kwietniu 2020 roku, południowokoreański bank centralny opublikował w lutym 2021 r. obszerny raport, w którym stwierdził, że kluczowe kwestie prawne związane z walutami cyfrowymi muszą zostać rozwiązane, aby kontynuować prace nad cyfrową walutą.

Shinhan Bank to bank z siedzibą w Seulu w Korei Południowej. Pod względem historycznym był to pierwszy bank w Korei, założony pod nazwą Hanseong Bank w 1897 roku. Bank został ponownie założony w 1982 roku. Wraz z Jeju Bank należy do Shinhan Financial Group. 1 kwietnia 2006 r. Shinhan Bank połączył się z Chohung Bank.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0