PayPal kupuje firmę od zabezpieczeń zasobów cyfrowych

9 marca 2021

Gigant płatniczy dokonał zakupu izraelskiej firmy Curv, zajmującej się bezpieczeństwem zasobów cyfrowych.

Jak informuje PayPal, firma kupiła Curv w ramach swojej inicjatywy wspierania kryptowalut i aktywów cyfrowych. Z komunikatu wynika, że przedsiębiorstwo ​​planuje sfinalizować akwizycję przed trzecim kwartałem 2021 r.

Na początku marca 2021 r., izraelski serwis prasowy Calcalist informował, że Curv mógł zostać sprzedany za 200–300 mln USD. Z kolei z informacji stacji CNBC wynika, że transakcja jest warta mniej niż 200 mln USD. – Przejęcie Curv jest częścią naszych starań, aby zainwestować w talenty i technologię w celu zrealizowania naszej wizji bardziej integracyjnego systemu finansowego – powiedział Jose Fernandez da Ponte, wiceprezes i dyrektor generalny działu kryptowalut i technologii blockchain w PayPal. – Podczas naszych rozmów z zespołem pracowników Curv byliśmy pod wrażeniem ich talentu technicznego, ducha przedsiębiorczości i myślenia stojącego za technologią, którą zbudowali w ciągu ostatnich kilku lat.

Część serwisów powołujących się na anonimowe źródła podawało wiadomość o przejęciu Curv przez PayPal na początku marca 2021 r. Jednak niektórzy inwestorzy mylili przejęcie firmy kryptograficznej z zakupem natywnego tokena zdecentralizowanego protokołu finansowego Curve Finance.

Przejęcie Curv jest następstwem ekspansji PayPal w przestrzeni kryptowalut. W październiku 2020 roku platforma po raz pierwszy ogłosiła, że ​​jej klienci będą mogli używać kryptowalut do robienia zakupów u dowolnego sprzedawcy w jej sieci, począwszy od 2021 roku. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogą obecnie korzystać z platformy płatności do kupowania i sprzedawania kryptowalut. PayPal zapewnił, że już wkrótce rozszerzy te usługi na Wielką Brytanię.

PayPal Holdings to amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki/portfela/skarbonki. W systemie klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal. Amerykański potentat internetowych płatności obecny jest w 190 krajach, z których 23 dysponuje lokalnymi serwisami internetowymi.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0