Injective wprowadza na platformę 10 nowych blockchainów

26 maja 2022

Zdecentralizowany protokół finansowy Injective (INJ) nawiązał współpracę z Wormhole w celu zintegrowania „10 nowych blockchainów” do swojej sieci.

Injective jest zdecentralizowaną giełdą (DEX) w warstwie 2 Cosmos (ATOM), która oferuje instrumenty pochodne, wymianę tokenów i rynki przewidywania zakładów sportowych. Skupia się również na interoperacyjności poprzez mostkowanie między łańcuchami i obecnie obsługuje cyfrowe aktywa z Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) i łańcuchów obsługujących IBC, takich jak Cosmos.

Injective Labs, twórcy protokołu, poinformowali, że partnerstwo umożliwi użytkownikom transfer i handel aktywami w każdym łańcuchu, który jest zintegrowany z Wormhole. „Integracja z Wormhole znacznie zwiększy możliwości Injective w zakresie interoperacyjności. Wkrótce użytkownicy zobaczą Wormhole zintegrowany z backendem Injective Bridge, dzięki czemu przenoszenie aktywów z różnych łańcuchów EVM lub Solana (SOL) będzie mogło odbywać się za pomocą jednego kliknięcia” – napisano w komunikacie.

Wormhole to ogólny protokół komunikacyjny, który współdziała z różnymi blockchainami, zapewniając usługi takie jak obsługa aplikacji cross-chain i mosty tokenów. Na stronie internetowej Wormhole wymieniono tylko dziewięć łańcuchów integracyjnych, w tym Solana, Terra (LUNA), Ethereum (ETH), Avalanche (AVAX), Oasis Binance Smart Chain, Polygon (MATIC), Fantom (FTM) i Aurora (AOA).

Projekt podkreśla zdolność Injective do „służenia jako główna brama dla cross-chain native assets z Solany i innych znaczących łańcuchów warstwy 1” do wejścia do ekosystemu. „Opcje dla użytkowników mogą wykraczać daleko poza transfer aktywów, jak również. Na przykład, DApps na Injective mogą umożliwić bezproblemowy handel między łańcuchami w ekosystemach Cosmos i Solana, jednocześnie oferując zyski z Solany (lub innych aktywów obsługiwanych przez Wormhole). Budowniczowie wykorzystujący łańcuchy takie jak Avalanche, Algorand lub Polygon mogą uzyskać dostęp do aktywów w ramach szerszego ekosystemu Cosmos za pośrednictwem Injective” – napisano.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0