Nomura uruchomu spółkę zależną zajmującą się kryptowalutami

26 maja 2022

Największy japoński bank inwestycyjny planuje utworzenie spółki zależnej zajmującej się kryptowalutami poza Japonią.

Firma połączy kilka usług kryptowalutowych w ramach jednej firmy. Zatrudnienie znajdzie w niej około 100 osób. Spółka ma powstać do 2023 roku.

Nomura jest jednym z dziesięciu największych banków w Japonii, z 569 miliardami dolarów w aktywach pod zarządzaniem według stanu na I kwartał 2022 roku.

Wiadomo już, że spółka zostanie założona za granicą, ale na początku w jej zarządzie zasiądą osoby z Nomury, podczas gdy firma będzie poszukiwać pracowników z branży Web3 i blockchain. Początkowo będzie nią kierował Jez Mohideen, szef działu hurtowych operacji cyfrowych w Nomurze.

Wiele wskazuje na to, że bank odczuwa rosnącą presję, aby lepiej poznać rozwijającą się technologię blockchain i branżę aktywów cyfrowych. Jeden z dyrektorów Nomury powiedział gazecie Financial Times, że „jeśli tego nie zrobimy, trudniej będzie nam być konkurencyjnym”.

Ruch mający na celu rozszerzenie usług kryptowalutowych pojawia się w interesującym momencie dla Nomury. Niedawnoe bank zaczął oferować klientom azjatyckim handel instrumentami pochodnymi Bitcoin. Transakcje są realizowane na platformie CME Group.

Nomura musi teraz również walczyć z perspektywą utraty większości swoich kwartalnych zysków z powodu odpisu w wysokości 345 milionów dolarów na transakcji, która miała miejsce podczas spowolnienia gospodarczego w 2008 roku. Bank nie sprecyzował, o jaką transakcję chodzi. Odpis to zmniejszenie wartości transakcji lub aktywów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0