Japońskie giełdy kryptowalutowe chcą nadrobić zaległości w notowaniach kryptowalut

22 marca 2022

Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA), organ samoregulacyjny 31 lokalnych giełd kryptowalutowych, przygotowuje się do wydania „zielonej listy” 18 powszechnie akceptowanych kryptowalut pod koniec marca 2022 r.

Zielona lista ma na celu oszczędzenie japońskim giełdom kryptowalutowym konieczności każdorazowego sprawdzania kryptowalut w JVCEA przed wprowadzeniem monet na ich platformy transakcyjne. Aktywa cyfrowe zawarte na zielonej liście nie będą już podlegać kontroli.

Na nadchodzącej zielonej liście znajdą się niektóre z najczęściej handlowanych kryptowalut w Japonii, w tym Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP) i Litecoin (LTC). Zgodnie z komunikatem, warunki dodania do zielonej listy obejmują bycie notowanym na trzech giełdach w Japonii, przy czym co najmniej jedna platforma transakcyjna musi notować dane aktywo cyfrowe przez co najmniej sześć miesięcy.

Najnowsza inicjatywa JVCEA ma na celu zapewnienie inwestorom kryptowalutowym więcej opcji handlu na regulowanych japońskich giełdach kryptowalut. „Niektórzy dyrektorzy z branży powiedzieli, że wyrafinowani traderzy uciekli na giełdy, które nie mają licencji w Japonii, takie jak Binance, częściowo z powodu braku opcji” – czytamy w komunikacie.

Według najnowszej oficjalnej listy monet będących przedmiotem obrotu na Binance, giełda kryptowalut obsługuje ponad 80 kryptowalut od połowy marca 2022 roku. Coinbase, największa giełda kryptowalut w Stanach Zjednoczonych, która oficjalnie rozpoczęła działalność w Japonii w 2021 roku, do tej pory wymieniła około 160 kryptowalut.

W przeciwieństwie do tego, japońskie giełdy kryptowalutowe wspólnie notowały do tej pory tylko około 40 kryptowalut, według Nikkei. Giełda kryptowalut GMO Coin jest największą japońską giełdą kryptowalut pod względem obsługiwanych monet i obsługuje 20 kryptowalut. Z kolei BitFlyer, jedna z największych giełd kryptowalut w Japonii, obraca tylko pięcioma kryptowalutami.

Jak wcześniej informowano, JVCEA została utworzona w marcu 2018 roku jako organ samoregulacyjny po serii incydentów hakerskich, które wywołały intensywną kontrolę ze strony organów regulacyjnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0