Malezyjski wiceminister wzywa rząd do legalizacji kryptowalut

Wiceminister komunikacji i multimediów Datuk Zahidi Zainul Abidin wezwał malezyjskich regulatorów do zalegalizowania niektórych przypadków użycia kryptowalut i niezbywalnych tokenów (NFT).

Zahidi podkreślił, że takie środki w znacznym stopniu wsparłyby młodych ludzi, ponieważ branża kryptowalutowa staje się coraz bardziej popularna wśród młodego pokolenia. Powiedział również, że Malezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Multimediów bada sposoby zwiększenia udziału młodych ludzi w tej branży.

Wiceminister zauważył, że decyzja w sprawie regulacji kryptowalut należy do malezyjskich regulatorów finansowych, w tym banku centralnego i Komisji Papierów Wartościowych Malezji. Jednak ministerstwo jest skłonne poruszyć tę kwestię, ponieważ jego zdaniem branża kryptowalutowa „jest biznesowym i finansowym programem przyszłości, szczególnie dla młodych ludzi teraz”. – Mamy nadzieję, że rząd może spróbować zalegalizować tę kwestię, abyśmy mogli rozszerzyć udział młodych ludzi w kryptowalutach i pomóc im w zakresie zużycia energii i innych kwestiach – dodał.

Według niektórych źródeł, Zahidi zaproponował nie tylko zalegalizowanie niektórych transakcji kryptowalutowych w Malezji, ale raczej przyjęcie kryptowalut jako prawnego środka płatniczego.

Na początku marca 2022 r. minister finansów Malezji Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz powiedział, że płatności w kryptowalutach takich jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) są nielegalne w kraju, ponieważ kryptowaluty nie spełniają uniwersalnych cech pieniądza. – Ogólnie rzecz biorąc, aktywa cyfrowe nie są dobrym przechowywaniem wartości i środkiem wymiany. Wynika to z faktu, że aktywa cyfrowe są podatne na zmienne wahania cen w wyniku inwestycji spekulacyjnych, ryzyko kradzieży w wyniku zagrożeń cybernetycznych i brak skalowalności – podkreślił.

Minister dodał, że Bank Negara Malaysia pracuje nad potencjalnym wprowadzeniem waluty cyfrowej banku centralnego i zmianami związanymi z blockchain, aby odpowiedzieć na rosnący trend w branży aktywów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0