Malezyjski wiceminister wzywa rząd do legalizacji kryptowalut

21 marca 2022

Wiceminister komunikacji i multimediów Datuk Zahidi Zainul Abidin wezwał malezyjskich regulatorów do zalegalizowania niektórych przypadków użycia kryptowalut i niezbywalnych tokenów (NFT).

Zahidi podkreślił, że takie środki w znacznym stopniu wsparłyby młodych ludzi, ponieważ branża kryptowalutowa staje się coraz bardziej popularna wśród młodego pokolenia. Powiedział również, że Malezyjskie Ministerstwo Komunikacji i Multimediów bada sposoby zwiększenia udziału młodych ludzi w tej branży.

Wiceminister zauważył, że decyzja w sprawie regulacji kryptowalut należy do malezyjskich regulatorów finansowych, w tym banku centralnego i Komisji Papierów Wartościowych Malezji. Jednak ministerstwo jest skłonne poruszyć tę kwestię, ponieważ jego zdaniem branża kryptowalutowa „jest biznesowym i finansowym programem przyszłości, szczególnie dla młodych ludzi teraz”. – Mamy nadzieję, że rząd może spróbować zalegalizować tę kwestię, abyśmy mogli rozszerzyć udział młodych ludzi w kryptowalutach i pomóc im w zakresie zużycia energii i innych kwestiach – dodał.

Według niektórych źródeł, Zahidi zaproponował nie tylko zalegalizowanie niektórych transakcji kryptowalutowych w Malezji, ale raczej przyjęcie kryptowalut jako prawnego środka płatniczego.

Na początku marca 2022 r. minister finansów Malezji Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz powiedział, że płatności w kryptowalutach takich jak Bitcoin (BTC) i Ether (ETH) są nielegalne w kraju, ponieważ kryptowaluty nie spełniają uniwersalnych cech pieniądza. – Ogólnie rzecz biorąc, aktywa cyfrowe nie są dobrym przechowywaniem wartości i środkiem wymiany. Wynika to z faktu, że aktywa cyfrowe są podatne na zmienne wahania cen w wyniku inwestycji spekulacyjnych, ryzyko kradzieży w wyniku zagrożeń cybernetycznych i brak skalowalności – podkreślił.

Minister dodał, że Bank Negara Malaysia pracuje nad potencjalnym wprowadzeniem waluty cyfrowej banku centralnego i zmianami związanymi z blockchain, aby odpowiedzieć na rosnący trend w branży aktywów cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0