Mastercard dodał kolejne startupy blockchain do swojego akceleratora kryptowalutowego

4 listopada 2022

Globalny gigant płatności kontynuuje wspieranie startupów kryptowalutowych i blockchainowych w ramach swojego akceleratora fintech, programu Mastercard Start Path.

Mastercard wybrał kolejnych siedem startupów branżowych do swojego programu Start Path, który ma na celu promowanie adopcji kryptowalut i technologii blockchain. Nowa kohorta startupów obejmuje dostawcę bramek kryptowalutowych Fasset, singapurską platformę płatności kryptowalutowych Digital Treasures Center i kolumbijską firmę Stable skoncentrowaną na stablecoinach. Wcześniej, w lipcu 2022 r., Mastercard nawiązało współpracę z Fasset, aby wspólnie pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami napędzającymi integrację finansową w Indonezji.

W najnowszym programie Mastercard Start Path znalazły się również: skoncentrowany na Web3 dostawca systemu płatności społecznościowych Loot Bolt, startup Quadrata zajmujący się ochroną prywatności, oparty na blockchainie projekt fintechu medialnego Take Back the Mic oraz zorientowana na marki platforma Uptop.

Firmy mają zaangażować się w wypełnianie luki między Web2 i Web3. “Przyjmujemy nową kohortę startupów, aby ułatwić dostęp do zasobów cyfrowych, budować społeczności dla twórców i upoważnić ludzi do wprowadzania innowacji na przyszłość dzięki technologiom Web3″ – napisano w komunikacie opublikowanym przez Mastercard.

Uruchomiony w 2014 roku Mastercard Start Path to sześciomiesięczny program akceleracyjny, którego celem jest pomoc startupom w rozbudowie i komercjalizacji ich produktów i usług. Dotychczas Mastercard wsparł ponad 350 startupów, a wiele z nich osiągnęło status jednorożca. Były to m.in. dostawca usług bankowych Thought Machine, indyjski startup fintechowy Zeta oraz Razorpay.

W 2021 roku Mastercard uruchomił dedykowany kryptowalutom oddział Mastercard Start Path, nazwany Start Path Crypto. Akcelerator kryptowalut został stworzony w celu wspierania startupów w fazie seed, Series A i Series B zaangażowanych w rozwój kryptowalut i blockchain, oferując trzymiesięczny program wsparcia. 

W ostatnim czasie Mastercard wzmacnia swoją wiedzę na temat blockchaina oraz kryptowalut. W połowie października 2022 r. firma uruchomiła nowy program, aby umożliwić bankom oferowanie możliwości i usług handlu kryptowalutami swoim klientom we współpracy z Paxos. Wcześniej Mastercard współpracował z giełdą Coinbase, aby umożliwić użytkownikom Coinbase NFT dokonywanie zakupów za pomocą kart Mastercard.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0