JPMorgan Chase zamyka konta bankowe firmy wydobywającej bitcoiny

19 sierpnia 2021

Amerykański gigant bankowy Jzablokował wszystkie działania na kontach Compass Mining, firmy wydobywającej Bitcoiny z siedzibą w Delaware.

Informacja wyszła na jaw, gdy dyrektor generalny Compass Mining Whit Gibbs ogłosił: – „Pozdrowienia dla Chase’a za zamknięcie kont Compass Mining za wkład w zastąpienie starej gwardii suwerennymi, skoncentrowanymi na przyszłości zwolennikami twardych pieniędzy. Stań za #Bitcoinem lub zejdź nam z drogi.”

Firma Compass Mining była zaangażowana w oferowanie platform wydobywczych i usług hostingu sprzętu do wydobywania bitcoinów. Pod pretekstem wspierania szybkości haszowania i sieci Bitcoin, firma umożliwia indywidualnym użytkownikom podejmowanie operacji wydobywczych za pośrednictwem swojej prywatnej infrastruktury.

Wcześniej JPMorgan wykazywało wsparcie dla ekosystemu kryptowalut — od poszukiwania talentów blockchain po umożliwienie bogatym inwestorom dostępu do funduszy kryptograficznych. 6 sierpnia 2021 r., starając się zaoferować klientom ekspozycję na kryptowaluty, JPMorgan zezwolił na dostęp do sześciu funduszy kryptograficznych w ciągu trzech tygodni. Ten ruch ujawnił teraz tradycyjnych inwestorów funduszowi strategicznemu Stone Ridge Bitcoin, który zamierzał opracować strategię wokół kontraktów futures na Bitcoin i połączyć bezpośrednie i pośrednie inwestycje Bitcoin.

W lipcu 2021 r. Mary Callahan Erdoes, dyrektor ds. zarządzania aktywami i majątkiem w JPMorgan, podkreśliła znaczenie zaspokojenia popytu na inwestycje kryptograficzne. – Wielu naszych klientów mówi: „To jest klasa aktywów i chcę inwestować”, a naszym zadaniem jest pomóc im umieścić pieniądze tam, gdzie chcą zainwestować – powiedziała.

JP Morgan Chase & Co. to jeden z największych holdingów finansowych na świecie z aktywami wartymi 2,5 bln dolarów, działający w ponad 50 krajach. Jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usługach dla klientów biznesowych. Jego nazwa pochodzi od amerykańskiego bankiera Johna Pierponta Morgana oraz od przejętego w roku 2000 banku Chase Manhattan Bank. Pod koniec roku 2000 holding miał ponad 120 milionów klientów i około 275 tysięcy pracowników.
W 2004 JPMorgan Chase & Co. przejął duży amerykański bank Bank One, a w kolejnych latach Washington Mutual i Bear Stearns. Siedziba banku znajduje się w budynku One Chase Manhattan Plaza na Dolnym Manhattanie. Tam też przeprowadza się większość operacji banku. Spora część działalności wykonywana jest w budynku JPMorganChase Tower w Houston w Teksasie, który został odziedziczony po przejętym banku Texas Commerce Bank.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0