JPMorgan testuje blockchain do rozliczania zabezpieczeń w handlu

27 maja 2022

Międzynarodowy bank inwestycyjny JPMorgan Chase & Co testuje wykorzystanie swojego prywatnego blockchaina do rozliczeń zabezpieczeń.

20 maja 2022 r. JPMorgan przeprowadził pilotażową transakcję, w ramach której dwa podmioty banku przekazały tokenizowaną reprezentację jednostek funduszu rynku pieniężnego Black Rock Inc.

Fundusz rynku pieniężnego to rodzaj funduszu wzajemnego, który jest uważany za inwestycję o niskim ryzyku, ponieważ oferuje ekspozycję na płynne i krótkoterminowe aktywa, takie jak gotówka, ekwiwalenty gotówki i dłużne papiery wartościowe o wysokim ratingu kredytowym.

Jeśli chodzi o szerszą wizję JPMorgan dotyczącą prywatnego blockchaina, przedstawiciele banku poinformowali, że zamierzają umożliwić inwestorom przedstawianie szerokiej gamy aktywów jako zabezpieczenia, które można wykorzystać również poza normalnymi godzinami pracy rynku. Wskazał w szczególności na akcje i papiery wartościowe o stałym dochodzie. – To, co osiągnęliśmy, to pozbawiony tarć transfer aktywów zabezpieczających w trybie natychmiastowym – powiedział Ben Challice, globalny szef usług handlowych w JPMorgan. – BlackRock nie był kontrahentem, ale jest mocno zaangażowany w tę inicjatywę „od samego początku i bada możliwości wykorzystania tej technologii – dodał.

JPMorgan jest aktywnie zaangażowany w kryptowaluty i technologię blockchain już od dłuższego czasu, a także założył Onyx Digital Assets (ODA) pod koniec 2020 roku. Projekt to sieć oparta na blockchainie, która umożliwia przetwarzanie, rejestrowanie i wymianę Delivery-versus-Payment (DVP) aktywów cyfrowych w różnych klasach aktywów.

Chociaż nie zostało dokładnie określone, czy JPMorgan wykorzystał ODA w tym przypadku, sieć jest przygotowana do wymiany gotówki na różne rodzaje zabezpieczeń tokenizowanych, zapewniając płynność śróddzienną i oferując dostęp do infrastruktury płatności cyfrowych banku i tokena JPM Coin.

Wypowiadając się na temat tego posunięcia, dyrektor zarządzający BNP Paribas Global Markets i szef działu handlu i sprzedaży repo w USA Christopher Korpi podkreślił znaczenie możliwości usprawnienia procesów za pomocą technologii blockchain. – „Aktywa tokenizowane i aktywa cyfrowe Onyx pozwolą na precyzyjne zarządzanie płynnością śróddzienną. W związku z tym mogą one mieć zasadnicze znaczenie dla zwiększenia płynności zabezpieczeń, rozliczeń papierów wartościowych i ostatecznie zmniejszenia ryzyka systemowego poprzez ograniczenie kredytu śróddziennego. Aktywa Cyfrowe Onyx dodatkowo wzmocnią śróddzienną zamienność UST i USD Cash – powiedział.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0