Portugalski kongres sprzeciwił się projektom opodatkowania kryptowalut

26 maja 2022

Assembleia da Republica odrzucił dwa projekty ustaw, które nakładałyby podatek na kryptowaluty.

Portugalia od dawna jest uważana za raj podatkowy dla kryptowalut, a handel kryptowalutami w tym kraju jest wolny od podatku od 2018 roku. Ponadto obrót aktywami cyfrowymi nie jest uznawany w Portugalii za dochód z inwestycji. Przyciągnęło to startupy kryptowalutowe i wydarzenia do Lizbony, pomimo faktu, że firmy, które akceptują Bitcoin, muszą płacić od niego podatek dochodowy.

Portugalski minister finansów, Fernando Medina, oświadczył niedawno, że kryptowaluty w tym kraju będą wkrótce podlegać podatkowi od zysków kapitałowych. Jednak dwa odrębne projekty ustaw mniejszościowych partii politycznych, mające na celu opodatkowanie aktywów kryptowalutowych, zostały odrzucone przez portugalskie Assembleia da Republica.

Wiadomość ta została przyjęta z zadowoleniem przez Dereka 'Isaaca’ Kaplana, założyciela DuoVerse i VMining, który powiedział, że każde „nieracjonalne opodatkowanie” byłoby negatywne dla wzrostu sektora kryptowalut. – Chociaż ramy regulacyjne są ważne, musimy dać branży przestrzeń do rozwoju. Branża kryptowalutowa dopiero się rodzi i nie powinna podlegać tej samej stawce, która ma zastosowanie do zysków kapitałowych z równoważnych dochodów, ponieważ będzie to niesprawiedliwe. Ten rozwój odzwierciedla, że nastroje przyjazne kryptowalutom są silne w Portugalii – powiedział Kaplan.

Według gazety ekonomicznej ECO, propozycje pochodziły od lewicowych partii Bloco de Esquerda i Livre. Zostały one odrzucone podczas sesji głosowania nad budżetem na rok 2022. Rząd został poproszony o zbadanie możliwości opodatkowania zysków z kryptowalut przekraczających 5 tys. euro (5 345,75 dolarów).

W Portugalii transakcje kryptowalutowe nie podlegają podatkowi od zysków kapitałowych ani żadnym innym podatkom. Dla porównania, obecna stawka podatku od zysków kapitałowych dla inwestycji finansowych wynosi 28%. Wiceminister finansów i podatków tego kraju Antonio Mendes stwierdził podczas tej samej sesji parlamentu, że opodatkowanie kryptowalut jest „złożoną rzeczywistością”, a zyski kapitałowe mogą nie wystarczyć.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0