Już 17 proc. Australijczyków posiada kryptowaluty

7 września 2021

Jak wynika z najnowszych badań, jeden na sześciu Australijczyków posiada obecnie kryptowalutę, a łączna wartość ich zasobów wynosi 8 miliardów dolarów.

Pełny raport „Finder Consumer Sentiment Tracker” został opublikowany w Internecie 2 września 2021 r. Jest to comiesięczne, ciągłe badanie przeprowadzone przez firmę Qualtrics wśród 1 tys. Australijczyków reprezentujących cały kraj. Najpopularniejszą kryptowalutą w kraju pozostaje Bitcoin, który obecnie posiada 9% Australijczyków. Około 8% Australijczyków wskazało, że posiada Ethereum, 5% posiada Dogecoin, a Bitcoin Cash jest w posiadaniu 4% populacji.

Badacze powiedzieli, że byli zaskoczeni, gdy odkryli, że 35% respondentów uważa, że ​​Bitcoin ostatecznie będzie przedmiotem transakcji szerzej niż tradycyjna waluta – co oznacza, że ​​jeden na trzech Australijczyków uważa, że ​​Bitcoin zastąpi walutę fiducjarną do 2050 roku. Odsetek osób wierzących w Bitcoin wzrósł do 52% wśród respondentów z pokolenia Z. Ponadto 50% wszystkich respondentów wskazało, że uważa Bitcoin za legalną inwestycję. Mężczyźni dwukrotnie częściej niż kobiety (23% vs. 11%) posiadali krypto. Jednak trendy faworyzują kobiety, przy czym odsetek kobiet posiadających kryptowaluty wzrósł z zaledwie 7% w styczniu, podczas gdy odsetek mężczyzn spadł z 29%. Spośród tych, którzy wskazali, że są właścicielami kryptowalut, największy odsetek stwierdził, że robili to w celu dywersyfikacji swoich portfeli (30%). Jedna czwarta (24%) australijskich hodlerów powiedziała, że ​​kupiła kryptowaluty po prostu „ponieważ rośnie”. Liczba ta spadła z 45% w styczniu 2021 r. Około 49% respondentów nie jest zainteresowanych kryptowalutami, odpowiadając, że „nic nie skłoniłoby mnie do inwestowania w kryptowalutę”, podczas gdy 32% abstynentów wskazało, że „wolą kupować akcje lub mieć oszczędności”.

Ogólnie rzecz biorąc, największym czynnikiem zniechęcającym do kupowania kryptowalut jest jego zmienność i postrzegane ryzyko. Co zaskakujące, więcej mężczyzn niż kobiet (50% do 37%) niechętnie kupowało kryptowaluty z tych powodów. Inną istotną barierą wejścia dla Australijczyków jest trudność w zrozumieniu, jak działa krypto. Dwadzieścia osiem procent odpowiedziało, że zainwestowałoby w kryptowalutę, gdyby zrozumieli, jak to wszystko działa, a 18% stwierdziło, że zainwestowałoby, gdyby zrozumieli, jak faktycznie w nią inwestować.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0