SBI zamierza uruchomić fundusz kryptograficzny

7 września 2021

Japoński konglomerat finansowy SBI Holdings planuje założyć jeden z pierwszych funduszy w kraju, który daje inwestorom ekspozycję na kryptowaluty.

Jak donosi agencja Bloomberg, SBI, dążąc do udostępnienia funduszu kryptograficznego do końca listopada 2021 r., zaoferuje mieszkańcom Japonii możliwość inwestowania w Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin ( LTC), XRP i inne kryptowaluty. Tomoya Asakura, dyrektor i starszy dyrektor zarządzający w SBI, powiedział, że firma może oćnotować wzrost funduszu do kilkuset milionów dolarów, a inwestorzy prawdopodobnie będą musieli zdeponować co najmniej 1-3 miliony jenów, czyli 9 093 do 27 279 dolarów. – Chcę, aby ludzie trzymali krypto razem z innymi aktywami i doświadczyli na własnej skórze, jak przydatne może być to dla dywersyfikacji portfeli – powiedział Asakura. Dodał, że SBI rozważy uruchomienie drugiego funduszu kryptograficznego w zależności od sukcesu pierwszego.

Fundusz kryptograficzny zostałby potencjalnie uruchomiony pośród krajowego organu nadzoru finansowego, Agencji Usług Finansowych lub FSA, nie pozwalając firmom na prowadzenie kryptowalutowych funduszy inwestycyjnych. Regulator wymaga również obowiązkowej krajowej rejestracji giełd kryptograficznych i licencjonowania platform, które chcą działać w Japonii.

Według Asakury będzie pracował nad pokazaniem japońskiej opinii publicznej i FSA, że kryptowaluty mogą być częścią dobrze zbilansowanego portfela inwestycyjnego, a nie „wysoce niestabilnych i spekulacyjnych” aktywów, jak wielu uważa. SBI od czterech lat pracuje nad uruchomieniem funduszu kryptograficznego, który teraz planuje zrobić za pomocą „anonimowego partnerstwa” – partnerstwa z inwestorem, który zgadza się dostarczyć kapitał SBI, co jest czasem stosowane w przypadku funduszy private equity w Japonii. – Ludzie zrozumieją, że nie zalecamy kryptowalut jako narzędzia spekulacji – powiedział Asakura.

Japońscy regulatorzy podobno zatrudniają więcej pracowników, aby opracować bardziej rygorystyczne globalne zasady dotyczące walut cyfrowych. W lipcu 2021 r.krajowe Ministerstwo Finansów rozważało dodanie doświadczonych regulatorów w celu zbadania branży kryptowalut i blockchain na całym świecie, podczas gdy FSA ustanowiła już nową jednostkę do nadzorowania regulacji walut cyfrowych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0