Kanadyjska KPMG dodaje BTC i ETH do swoich zasobów

8 lutego 2022

Kanadyjska firma audytorska z tzw. „Wielkiej Czwórki” oficjalnie dodała Bitcoin i Ether do swojego firmowego skarbca, dołączając tym samym do innych dużych firm, które zamieniają część swoich udziałów w fiat na aktywa cyfrowe.

W środowisku inflacyjnym, aktywa takie jak Bitcoin stają się bardziej atrakcyjne dla korporacji, które chcą zdywersyfikować swoje zasoby gotówki. – Decyzja o dodaniu Bitcoin i Ether do bilansu odzwierciedla przekonanie KPMG Canada, że kryptowaluty są dojrzewającą klasą aktywów – powiedział Benjie Thomas, partner zarządzający w firmie. Jak podkreślił, KPMG podąża śladami funduszy hedgingowych, biur rodzinnych i funduszy emerytalnych w zdobywaniu ekspozycji na kryptowaluty.

Oprócz swoich nowo nabytych udziałów w BTC i ETH, KPMG zakupiło również offsety węglowe w ramach swojego mandatu środowiskowego, społecznego i zarządzania (ESG).

Polityka finansowa firmy jest nadzorowana przez komitet zarządzający, w skład którego wchodzą interesariusze z kilku działów, w tym finansów, zarządzania ryzykiem i podatków. KPMG poinformowało, że przed podjęciem decyzji o dodaniu aktywów cyfrowych do swoich udziałów przedstawiciele firmy przeprowadzili rygorystyczną ocenę ryzyka, w tym ocenę implikacji podatkowych.

KPMG Canada postawiło pierwsze kroki w sektorze kryptowalut już w 2020 roku, kiedy to firma zaprezentowała oparte na blockchainie rozwiązanie Climate Accounting Infrastructure Solution. Inicjatywa została zaprojektowana, aby pomóc firmom w osiągnięciu ich celów ESG.

W 2021 roku ekspozycji na kryptowaluty poszukiwało kilka dużych korporacji, co miało im pomóc w zdywersyfikowaniu udziałów i zabezpieczeniu się przed inflacją. Najbardziej znanym przykładem jest firma MicroStrategy, która przyjęła standard Bitcoin, zamieniając wszystkie swoje rezerwy gotówkowe na BTC, a nawet zaciągając dług, aby sfinansować dodatkowe zakupy. Z kolei Tesla – firma będąca producentem pojazdów elektrycznych – w swoim bilansie na koniec 2021 roku posiadała prawie 2 miliardy dolarów w Bitcoinach. Jak podaje serwis Bitcoin Treasuries, czterdzieści publicznie notowanych firm posiada obecnie BTC.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0