KB Bank uruchomi pierwszy w Korei Południowej kryptowalutowy fundusz inwestycyjny

21 lutego 2022

Kookmin Bank przygotowuje się do zostania pierwszym bankiem w Korei Południowej, który zaoferuje produkty inwestycyjne kryptowalutowe inwestorom detalicznym.

21 lutego 2022 r. bank poinformował, że utworzył komitet przygotowawczy ds. zarządzania zasobami cyfrowymi w celu określenia możliwości produktowych i strategicznych dotyczących aktywów cyfrowych i funduszy inwestycyjnych opartych na sztucznej inteligencji. Bank spodziewa się uruchomienia kryptowalutowych exchange-traded funds (ETF) i produktów futures. Komitet oceni również kwestie ryzyka i zgodności dla funduszy inwestycyjnych.

Plany podmiotu zostały potwierdzone przez dyrektora ds. zarządzania kwantami indeksowymi Honggun Kima w oficjalnym komunikacie banku. – Uruchomimy wirtualny fundusz akcji o tematyce aktywów itp. Chcemy również wydawać periodyki – powiedział.

Z danych platformy badawczej Macrotrends wynika, że KB Financial Group, największa firma w Korei Południowej pod względem zysku netto, we wrześniu 2021 roku w całkowitych aktywach posiadała około 520 miliardów dolarów. Obecne plany firmy zakładają uruchomienie funduszu indeksowego inwestycji kryptowalutowych oraz funduszu, który wykorzystuje outsourcowane zarządzanie inwestycjami (OCIO) w celu zapewnienia gwarancji na inwestycje główne. Fundusz OCIO może być również wykorzystywany w emeryturach.

OCIO, które mogą być brane pod uwagę, obejmują Grayscale i Fidelity Asset Management, z których każdy oferuje fundusze inwestycyjne kryptowalut. Fidelity Canada uruchomiła spot Bitcoin ETF w grudniu 2021 roku, chociaż taki produkt nie został jeszcze zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych.

Uruchamiając nowy fundusz inwestycyjny dla swoich klientów, Kookmin Bank odpowiada na zapotrzebowania rynku, który staje się coraz bardziej otwarty na inwestycje w kryptowaluty i niezbywalne tokeny (NFT). Bliski konkurent Shinhan Bank poświęcił całą sekcję swojej aplikacji bankowości mobilnej, aby pomóc klientom w zarządzaniu ich kolekcjami NFT na Klaytn, wiodącym w kraju blockchainie.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0