KnownOrigin uruchamia kreator smart kontraktów

17 lutego 2023

Należąca do firmy eBay platforma e-commerce z tokenami NFT uruchamia kreator smart kontraktów dla swoich artystów.

Dzięki nowej funkcjonalności artyści mogą dzielić zarobki i zdobywać tantiemy jako współtwórcy. Jak poinformowała firma KnownOrigin, użytkownicy testowali swoje wydanie beta Creator Contract przez ostatnie kilka tygodni – w tym czasie udało się wdrożyć 84 kontrakty i wybić 250 edycji NFT. Od 24 lutego 2023 r. wszyscy zatwierdzeni twórcy na KnownOrigin będą mogli wdrożyć i wybić pracę nad własnym kontraktem do publicznego wydania. Wdrożenie nie będzie wymagało znajomości kodowania.

W czerwcu 2022 roku KnownOrigin został przejęty przez eBay za nieujawnioną kwotę. Według współzałożyciela firmy Davida Moore’a, platforma oparta na Ethereum stara się wzmocnić pozycję twórców i kolekcjonerów, dając im możliwość prezentowania, sprzedawania i zbierania unikalnych, uwierzytelnionych przedmiotów cyfrowych.

EBay umożliwił notowania NFT na swoim bezpośrednim rynku od maja 2021 roku. Jednak firma nie zintegrowała technologii blockchain, aby wspierać transfery lub sprzedaż opartą na kryptowalutach na swojej platformie. Podczas zrzutu w maju 2022 r. użytkownicy byli zobowiązani do korzystania z wiadomości wewnątrz platformy lub poczty elektronicznej, aby otrzymać swoje NFT poza platformą. EBay nie obsługuje obecnie listów nagabujących do płatności lub przelewów w kryptowalutach. 

Założona w 2020 roku firma KnownOrigin znana jest z dedykowanej, butikowej społeczności artystów i twórców NFT. Obecnie najpopularniejsza kolekcja notowana na platformie została stworzona przez XCOPY, z 27 edycjami i 559 sprzedażami.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0