Abu Dhabi wesprze rozwój startupów Web3

17 lutego 2023

Ekosystem technologiczny w Abu Dhabi, Hub71, ogłosił nową inicjatywę o nazwie „Hub71+ Digital Assets”, z zapleczem kapitałowym o wartości ponad 2 mld dolarów.

Projekt ten ma na celu przyspieszenie innowacji opartych na Web3, takich jak technologia blockchain i aplikacje metaverse. Inicjatywa ma na celu zapewnienie startupom Web3 dostępu do szeregu programów i inicjatyw, a także partnerów korporacyjnych, rządowych i inwestycyjnych zarówno na rynkach globalnych, jak i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Osoby stojące za inicjatywą Hub71+ Digital Assets poinformowały, że zamierzają zapewnić startupom Web3 dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury blockchain i wirtualnych aktywów, a także progresywnego środowiska regulacyjnego. Wiadomo już, że projekt będzie miał siedzibę w Hub71 w Abu Dhabi Global Market (ADGM).

W ramach swojego programu tworzenia wartości, Hub71 pomoże firmom w ekspansji do Abu Dhabi i zwiększeniu ich obecności na Bliskim Wschodzie i rynkach globalnych.

Program ten obejmie startupy Web3 znajdujące się na etapie „jednorożca”, który odnosi się do firm o wycenie ponad 1 miliarda dolarów. Inicjatywa ta ma być częścią starań Abu Dhabi mających na celu przyciągnięcie i wsparcie innowacyjnych firm oraz ustanowienie Zjednoczonych Emiratów Arabskich liderem w przestrzeni Web3.

Ahmad Ali Alwan, zastępca dyrektora generalnego Hub71, powiedział, że postrzega uruchomienie Hub71+ Digital Assets jako symbolu gotowości Abu Dhabi do objęcia przełomowych firm, które napędzają zmiany i transformację w skali globalnej.

Przypomnijmy, że 20 stycznia 2023 r. z Davos w Szwajcarii minister stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich ds. Handlu zagranicznego, Thani Al-Zeyoudi, powiedział, że jego kraj pracuje nad swoim reżimem regulacyjnym dotyczącym kryptowalut, koncentrując się na tym, aby państwo stało się hubem z polityką przyjazną dla kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0