Abu Dhabi wesprze rozwój startupów Web3

Ekosystem technologiczny w Abu Dhabi, Hub71, ogłosił nową inicjatywę o nazwie „Hub71+ Digital Assets”, z zapleczem kapitałowym o wartości ponad 2 mld dolarów.

Projekt ten ma na celu przyspieszenie innowacji opartych na Web3, takich jak technologia blockchain i aplikacje metaverse. Inicjatywa ma na celu zapewnienie startupom Web3 dostępu do szeregu programów i inicjatyw, a także partnerów korporacyjnych, rządowych i inwestycyjnych zarówno na rynkach globalnych, jak i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Osoby stojące za inicjatywą Hub71+ Digital Assets poinformowały, że zamierzają zapewnić startupom Web3 dostęp do najnowocześniejszej infrastruktury blockchain i wirtualnych aktywów, a także progresywnego środowiska regulacyjnego. Wiadomo już, że projekt będzie miał siedzibę w Hub71 w Abu Dhabi Global Market (ADGM).

W ramach swojego programu tworzenia wartości, Hub71 pomoże firmom w ekspansji do Abu Dhabi i zwiększeniu ich obecności na Bliskim Wschodzie i rynkach globalnych.

Program ten obejmie startupy Web3 znajdujące się na etapie „jednorożca”, który odnosi się do firm o wycenie ponad 1 miliarda dolarów. Inicjatywa ta ma być częścią starań Abu Dhabi mających na celu przyciągnięcie i wsparcie innowacyjnych firm oraz ustanowienie Zjednoczonych Emiratów Arabskich liderem w przestrzeni Web3.

Ahmad Ali Alwan, zastępca dyrektora generalnego Hub71, powiedział, że postrzega uruchomienie Hub71+ Digital Assets jako symbolu gotowości Abu Dhabi do objęcia przełomowych firm, które napędzają zmiany i transformację w skali globalnej.

Przypomnijmy, że 20 stycznia 2023 r. z Davos w Szwajcarii minister stanu Zjednoczonych Emiratów Arabskich ds. Handlu zagranicznego, Thani Al-Zeyoudi, powiedział, że jego kraj pracuje nad swoim reżimem regulacyjnym dotyczącym kryptowalut, koncentrując się na tym, aby państwo stało się hubem z polityką przyjazną dla kryptowalut.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0