Wyoming z ustawą zapobiegającą przymusowemu ujawnianiu kluczy prywatnych

27 lutego 2023

Jeśli gubernator stanu podpisze ustawę, od 1 lipca 2023 r. osoby fizyczne w Wyoming będą chronione przed zmuszaniem ich do ujawniania kluczy prywatnych, z jednym ograniczonym wyjątkiem.

Ustawodawcy z Wyoming uchwalili ustawę, która zabroni sądom w tym stanie zmuszania kogoś do ujawnienia kluczy prywatnych swoich zasobów cyfrowych, z jednym drobnym wyjątkiem. Ustawa została przyjęta głosami 41-13 w Izbie Reprezentantów Wyoming 15 lutego, dzień po przejściu 31-0 w Senacie Wyoming. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona przez gubernatora Wyoming Marka Gordona, wejdzie w życie 1 lipca.

Nowe prawo – W.S. 34-29-107 – zatytułowane jest „Produkcja kluczy prywatnych; zakaz”. „Żadna osoba nie może być zmuszona do przedstawienia klucza prywatnego lub udostępnienia klucza prywatnego jakiejkolwiek innej osobie w jakimkolwiek postępowaniu cywilnym, karnym, administracyjnym, legislacyjnym lub innym” w stanie Wyoming” – czytamy w przepisach.

Prawo obejmuje wszelkie klucze prywatne związane z aktywami cyfrowymi, tożsamością cyfrową lub innymi interesami lub prawami, do których klucz prywatny zapewnia. Niewielki wyjątek dotyczy sytuacji, gdy klucz publiczny jest niedostępny lub nie jest w stanie ujawnić szczegółów dotyczących aktywów cyfrowych, tożsamości cyfrowej lub innych interesów lub praw. Jednak ustawa stwierdza również, że nowe prawo nie zablokuje jednego od bycia zmuszonym „do produkcji, sprzedaży, przeniesienia, przekazania lub ujawnienia aktywów cyfrowych, tożsamości cyfrowej lub innego interesu lub prawa”, do którego klucz prywatny mógłby zapewnić dostęp. Nie zabrania również zmuszania do „ujawniania informacji o aktywach cyfrowych, tożsamości cyfrowej lub innych interesach lub prawach”.

Wyoming od dawna jest chwalone jako jeden z najbardziej przyjaznych kryptowalutom stanów w USA. Był to pierwszy stan, który zadeklarował zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO) jako spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) w lipcu 2021 roku, a wcześniej rozważał emitowany przez państwo stablecoin w lutym 2022 roku.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0