Korea Południowa przyjrzy się działalności Bithumb

13 stycznia 2023

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa została objęta specjalnym dochodzeniem podatkowym przez Krajową Służbę Podatkową.

10 stycznia 2023 r. urzędnicy podatkowi odwiedzili siedzibę giełdy w stolicy kraju, Seulu, w ramach prowadzonego przez nich dochodzenia. Odpowiednie organy badają możliwość uchylania się przez firmę od płacenia podatków, badając krajowe i międzynarodowe transakcje Bithumb Korea, Bithumb Holdings i jego spółek zależnych. Agenci badają również ewentualne uchylanie się od opodatkowania związane z własnością Bithumb.

Dochodzenie zostało przeprowadzone przez 4. Biuro Śledcze Regionalnej Służby Podatkowej w Seulu. Jest to organ, który przede wszystkim prowadzi specjalne dochodzenia podatkowe, w przeciwieństwie do standardowych. Bithumb był wcześniej objęty specjalnym dochodzeniem podatkowym w 2018 roku.

Przypomnijmy, że 3 stycznia 2023 r. były przewodniczący Bithumb Lee Jung-Hoon został oczyszczony z zarzutów o dokonanie oszustwa na kwotę 70 milionów dolarów. 30 grudnia 2022 r., tuż przed uniewinnieniem, Park Mo – członek zarządu u największego udziałowca Bithumb – został znaleziony martwy. Dochodzenie w tej sprawie w związku z defraudacją i manipulacją cenami akcji prowadzą lokalne władze.

W ostatnich miesiącach odnotowano kilka przypadków śmierci członków zarządu firm z branży kryptowalutowej. W przeciągu miesiąca zmarli współzałożyciel MakerDAO Nikolai Mushegian i współzałożyciel Amber Group Tiantian Kullander. Niektórzy członkowie społeczności zwrócili uwagę na fakt, że nastąpiły one mniej więcej w tym samym czasie co upadek FTX.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0