Kraken planuje integrację z siecią Bitcoin Lightning Network

17 grudnia 2020

Popularna amerykańska giełda kryptowalut ogłosiła, że planuje przeprowadzić operację w pierwszej połowie 2021 r.

Sieć Lightning da swoim użytkownikom możliwość szybkiego i niezawodnego dokonywania płatności poza łańcuchem poprzez dodanie kolejnej warstwy transakcji znajdującej się powyżej łańcucha bloków Bitcoin. 

Popularność Bitcoina może powodować przeciążenie sieci i wysokie opłaty transakcyjne, szczególnie podczas hossy. Według stratega firmy Kraken, Pierre’a Rocharda, technologia Lightning rozwiązuje ten problem, efektywniej wykorzystując łańcuch bloków bitcoin. Rochard zapowiedział już, że specjalnie utworzony zespół Lightning przejdzie przez kilka etapów w celu zintegrowania giełdy Kraken z Lightning Network. W pierwszym etapie prac jego członkowie skupią się na obsłudze Lightning z wypłatami tylko z dostępem do API. Następnie zespół ma się skoncentrować na wypłatach z dostępu do interfejsu użytkownika a także na wpłatach.

– Do 2021 roku zespół Lightning wprowadzi możliwość natychmiastowego wycofania się za pomocą Lightning Network za niższą opłatą. Wówczas nastąpi też iteracja w celu wydajniejszego dokonywania depozytów. Następnie zespół oceni opinie użytkowników i zdecyduje, co jeszcze powinno być priorytetem wśród zleconych zadań – powiedział Rochard. – Nieustannie inwestujemy w ulepszanie technologii, zarówno tej stosowanej wewnątrz, jak też w ramach szerszego ekosystemu. W końcu chodzi o misję Krakena polegającą na przyspieszeniu adopcji Bitcoinów. Chcemy współpracować z innymi giełdami, aby ulepszyć tę technologię i rozwijać tę sieć – dodał.

Przedstawiciele Krakena twierdzą, że ​​wsparcie Lightning pozwoliłoby ich klientom na natychmiastowe przeniesienie ich Bitcoinów. Jak dotąd Kraken Wymaga od użytkowników trzech potwierdzeń wpłaty oraz nalicza stałą opłatę w wysokości 10 dolarów za wypłaty. Giełda ma nadzieję, że możliwości Lightning Network pozwolą mu przetwarzać „miliony transakcji” na sekundę. „W 2021 roku zobowiązujemy się zatrudnić zespół, który skupi się konkretnie na Lightning Network, w ramach naszych ciągłych wysiłków, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia traderom i inwestorom” – czytamy w komunikacie firmy

Od 2020 roku Kraken jest dostępny dla mieszkańców 48 stanów USA i 176 krajów.  Według serwisu CoinMarketCap, jest czwartą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie (stan na wrzesień 2020 r.).

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0