Kraken tworzy fałszywe konto kryptowalutowe, aby złapać oszustów

11 maja 2023

Amerykańska giełda kryptowalut udostępniła nowatorską metodę flagowania nieuczciwych portfeli – budowanie fałszywego konta kryptowalutowego na giełdzie w celu „scam bait” złych aktorów.

10 maja 2023 r. popularny streamer Kitboga ujawnił, że firma Kraken udostępniła mu „niestandardowe środowisko”, które wykorzystał do namierzenia oszusta podszywającego się pod prezydenta Joe Bidena. W załączonym przez Kitboga klipie wideo można zobaczyć około 450.000 dolarów Bitcoin na jego fałszywym koncie kryptowalutowym, stworzonym w porozumieniu z firmą Kraken.

Na udostępnionym przez youtubera filmie pokazano, jak można wykorzystać narzędzie. U Kitbogi oszust widzi fundusze za pośrednictwem zdalnego oprogramowania do udostępniania ekranu i zapewne jest bardzo podekscytowany dużą potencjalną wypłatą. Jednak w momencie, gdy Kitboga błędnie wpisuje adres portfela oszusta przed wysłaniem wszystkich funduszy, ten, rozwścieczony, zaczyna besztać Kitboga mnóstwem przekleństw.

Warto zauważyć, że oszust wydaje się dostarczać adres portfela BTC hostowanego przez Kraken, co zasadniczo umożliwia giełdzie kryptowalut zidentyfikowanie ich i oznaczenie ich aktywności.

Kitboga ma 1,2 mln obserwujących na Twitchu i 3 mln na YouTube. W publikowanych przez siebie filmach marnuje czas oszustów. „Codziennie pojawiają się osoby wykorzystujące ludzi. Dzwonię do nich, aby zmarnować ich czas, przejść przez ich skrypt i dokonać zgłoszenia odpowiednim organom, gdy jest to możliwe” – czytamy w opisie jego profilu na YouTube.

W filmie z 1 maja 2023 r. Kitboga zwrócił uwagę na nowe, związane z BTC „oszustwo społeczne”. Oszuści zwracają się do swoich potencjalnych ofiar za pośrednictwem poczty elektronicznej lub wiadomości tekstowej, twierdząc, że dziwne transakcje zostały dokonane za pośrednictwem ich kont bankowych. Gdy ofiary dzwonią na podane numery, oszuści twierdzą, że ich tożsamość została skradziona i że muszą wycofać całą swoją gotówkę, kupić BTC i wysłać środki do „bezpiecznego portfela rządowego”. Kitboga oczywiście zabawił się z tymi oszustami, udając, że nakłonił swojego wnuka do zakupu 10 tys. BTC i wysłania go na niewłaściwy adres.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0