Marathon Digital ogłasza immersyjne operacje wydobywania kryptowalut w Abu Dhabi

Firma górnicza oczekuje, że dwa obiekty będą dostępne online do 2024 roku i wyprodukują łączny hash rate o wartości około 7 EH/s.

Firma wydobywcza kryptowalut Marathon Digital Holdings ogłosiła, że nawiązała współpracę z firmą zajmującą się infrastrukturą aktywów cyfrowych Zero Two, aby stworzyć wielkoskalową immersyjną kopalnię Bitcoin w Abu Dhabi.

W zawiadomieniu z 9 maja 2023 r. Marathon Digital powiedział, że wspólne przedsięwzięcie będzie miało siedzibę w Mina Zayed i Masdar City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, składające się z dwóch miejsc wydobywczych o łącznej mocy 250 megawatów. Według firmy, Marathon i Zero Two planują zasilać obiekty nadwyżką energii z sieci Abu Dhabi, twierdząc, że zwiększy to jej obciążenie bazowe i zrównoważony rozwój.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Marathon Digital, wydobycie kryptowalut w pustynnym klimacie Abu Dhabi – gdzie średnia roczna temperatura wynosi około 28 stopni Celsjusza (czyli 82 stopnie Fahrenheita) – było często niewykonalne. Firma poinformowała, że pomogła opracować „niestandardowe rozwiązanie zanurzeniowe” do chłodzenia platform wydobywczych w proponowanych obiektach, sugerując rozwiązanie chłodzenia cieczą.

W przypadku tego projektu nasz zespół z powodzeniem współtworzył i wdrażał pełne rozwiązanie zanurzeniowe, a także opracował od podstaw własne oprogramowanie górnicze, aby zapewnić elastyczność, odporność i optymalizację – powiedział Fred Thiel, prezes i dyrektor generalny Marathon Digital.

Własność projektu, zwanego Abu Dhabi Global Markets JV Entity, zostanie podzielona między Zero Two i Marathon Digital, przy czym obie firmy będą kontrolować odpowiednio 80% i 20%. Obie firmy oczekują, że oba obiekty w Abu Dhabi będą działać do 2024 roku i będą produkować łącznie około 7 EH/s.

Informacja o planowanej operacji wydobywczej pojawiła się w czasie, gdy kierownictwo amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase odwiedziło Zjednoczone Emiraty Arabskie w celu przetestowania potencjału regionu jako „strategicznego hubu” dla swoich międzynarodowych operacji. Szef Coinbase Brian Armstrong spotkał się z decydentami i przemawiał na Dubai FinTech Summit.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0