Marathon Digital ogłasza immersyjne operacje wydobywania kryptowalut w Abu Dhabi

10 maja 2023

Firma górnicza oczekuje, że dwa obiekty będą dostępne online do 2024 roku i wyprodukują łączny hash rate o wartości około 7 EH/s.

Firma wydobywcza kryptowalut Marathon Digital Holdings ogłosiła, że nawiązała współpracę z firmą zajmującą się infrastrukturą aktywów cyfrowych Zero Two, aby stworzyć wielkoskalową immersyjną kopalnię Bitcoin w Abu Dhabi.

W zawiadomieniu z 9 maja 2023 r. Marathon Digital powiedział, że wspólne przedsięwzięcie będzie miało siedzibę w Mina Zayed i Masdar City w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, składające się z dwóch miejsc wydobywczych o łącznej mocy 250 megawatów. Według firmy, Marathon i Zero Two planują zasilać obiekty nadwyżką energii z sieci Abu Dhabi, twierdząc, że zwiększy to jej obciążenie bazowe i zrównoważony rozwój.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Marathon Digital, wydobycie kryptowalut w pustynnym klimacie Abu Dhabi – gdzie średnia roczna temperatura wynosi około 28 stopni Celsjusza (czyli 82 stopnie Fahrenheita) – było często niewykonalne. Firma poinformowała, że pomogła opracować „niestandardowe rozwiązanie zanurzeniowe” do chłodzenia platform wydobywczych w proponowanych obiektach, sugerując rozwiązanie chłodzenia cieczą.

W przypadku tego projektu nasz zespół z powodzeniem współtworzył i wdrażał pełne rozwiązanie zanurzeniowe, a także opracował od podstaw własne oprogramowanie górnicze, aby zapewnić elastyczność, odporność i optymalizację – powiedział Fred Thiel, prezes i dyrektor generalny Marathon Digital.

Własność projektu, zwanego Abu Dhabi Global Markets JV Entity, zostanie podzielona między Zero Two i Marathon Digital, przy czym obie firmy będą kontrolować odpowiednio 80% i 20%. Obie firmy oczekują, że oba obiekty w Abu Dhabi będą działać do 2024 roku i będą produkować łącznie około 7 EH/s.

Informacja o planowanej operacji wydobywczej pojawiła się w czasie, gdy kierownictwo amerykańskiej giełdy kryptowalutowej Coinbase odwiedziło Zjednoczone Emiraty Arabskie w celu przetestowania potencjału regionu jako „strategicznego hubu” dla swoich międzynarodowych operacji. Szef Coinbase Brian Armstrong spotkał się z decydentami i przemawiał na Dubai FinTech Summit.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0