Kraken z licencją na handel kryptowalutami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

25 kwietnia 2022

Dzięki nowej licencji operacyjnej w Abu Dhabi, Kraken zamierza zapewnić dostęp do globalnej płynności lokalnym inwestorom za pośrednictwem par handlowych w dirhamach (AED).

Kalifornijska giełda kryptowalutowa stała się drugą po Binance platformą wirtualnych aktywów, która otrzymała zgodę regulatora na działalność w międzynarodowym centrum finansowym i wolnej strefie Abu Dhabi, Abu Dhabi Global Market (ADGM).

W wywiadzie dla CNBC dyrektor zarządzający Kraken, Curtis Ting, wyjaśnił znaczenie dywersyfikacji par handlowych na waluty lokalne zamiast tradycyjnie dostępnych na rynkach globalnych dolara amerykańskiego lub funta brytyjskiego. Dzięki nowej licencji operacyjnej w Abu Dhabi, Kraken zamierza lepiej zintegrować się z lokalnymi bankami i dostawcami usług płatniczych. Według Tinga, pomoże to giełdzie kryptowalutowej wprowadzić płynność na poziomie globalnym do regionu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Działając jako w pełni licencjonowana giełda kryptowalut, Kraken będzie oferować pary w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dirhamów (AED) dla lokalnych inwestorów. – Dla nas naprawdę ważne jest, aby ułatwić dostęp do globalnych rynków i globalnej płynności poprzez upewnienie się, że inwestorzy i handlowcy w regionie mają dostęp do lokalnych walut – powiedział Ting.

Kraken to giełda kryptowalut i bank kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, założona w 2011 r. Giełda umożliwia handel między kryptowalutami i walutami fiat, a także dostarcza informacje o cenach do Bloomberg Terminal. Według stanu na grudzień 2021 r. Kraken jest dostępny dla mieszkańców 48 stanów USA i 176 krajów, a na jego liście znajduje się 95 kryptowalut dostępnych do handlu.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0