Kraken zamraża konta związane z FTX i Alamedą

14 listopada 2022

Pochodząca ze Stanów Zjednoczonych giełda kryptowalut zamroziła konta związane z FTX Group, Alameda Research i ich kierownictwem.

W poście opublikowanym na Twitterze z 13 listopada 2022 r. firma poinformowała, że konta zostały zamrożone „w celu ochrony ich wierzycieli” i dodała, że „utrzymuje pełne rezerwy”, a fundusze innych użytkowników nie są zagrożone. Wcześniej Kraken nawiązał kontakt z organami ścigania w sprawie kilku kont należących do upadłej FTX Group, Alameda Research i ich kierownictwa. Konta te zostały zamrożone w celu ochrony ich wierzycieli.

Rzecznik giełdy poinformował, że przedsiębiorstwo aktywnie monitorowało ostatnie wydarzenia związane z majątkiem FTX. – Zdecydowaliśmy się na wyłączenie dostępu do konta do niektórych funduszy, ponieważ podejrzewamy, że są związane z oszustwem, zaniedbaniem lub niewłaściwym postępowaniem’ związanym z FTX. Będziemy dokonywać analizy każdego konto na podstawie indywidualnego przypadku. W razie potrzeby możemy liczyć na pomoc sądu upadłościowego lub syndyka  – dodał rzecznik.

Zamrożenie kont Krakena nastąpiłoe po tym, jak 11 listopada 2022 r. giełda kryptowalut FTX ogłosiła, że FTX Group – składająca się z około 130 firm, w tym siostrzanej firmy handlowej Alameda Research – złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w Stanach Zjednoczonych, a jej założyciel, Sam Bankman-Fried, zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji dyrektora generalnego przedsiębiorstwa.

W związku z podejrzeniem włamania do FTX, które dotyczyło konta na Krakenie, Nick Percoco, dyrektor ds. bezpieczeństwa Krakena, powiedział, że zna tożsamość właściciela konta, a następnie poinformował, że FTX wykorzysta środki ze swojego zweryfikowanego konta, aby zakończyć tę transakcję.

Przypomnijmy, że FTX ma siedzibę na Bahamach, a krajowy regulator papierów wartościowych 10 listopada 2022 r. zamroził aktywa FTX Digital Markets – bahamskiej spółki zależnej giełdy i powiązanej z nią stron. FTX jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Royal Bahamas Police Force pod kątem możliwych wykroczeń kryminalnych..

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0