Canaan skaluje działalność pomimo niskich zysków

28 listopada 2022

Chińska firma wydobywcza będzie w dalszym ciągu rozwijać działalność pomimo trwającego rynku niedźwiedzia i związanego z nim spadku zysków.

Canaan odnotował 90-procentowy spadek zysku netto w III kwartale 2022 roku. Dochód w tym czasie wyniósł 61,1 mln renminbi, czyli 8,6 mln dolarów, co stanowi spadek o 88% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Przychody firmy spadły o około 41% z 1,7 mln RMB (230 tys. dolarów) w II kwartale 2022 r., podczas gdy zysk brutto spadł o 75% z 940 mln RMB (130 mln dolarów) odnotowanych w poprzednim kwartale.

Tymczasem wydobycie Bitcoinów staje się mniej opłacalne z powodu kryptowalutowej zimy. Jak się okazuje, urządzenia górnicze Canaan również doświadczyły znacznego spadku popytu. Według najnowszych danych finansowych, Canaan sprzedał w III kwartale łącznie 3,5 miliona terahaszy na sekundę mocy obliczeniowej, czyli o 37% mniej niż w poprzednim kwartale.

Pomimo tendencji spadkowej Canaan nie planuje spowolnienia rozwoju firmy. Przedsiębiorstwo nadal skaluje swoje operacje na całym świecie, w tym projekty badawczo-rozwojowe, a także operacje wydobywcze. – W ramach naszych ciągłych starań o wzmocnienie naszych możliwości badawczych i rozwojowych rozszerzamy naszą siedzibę w Singapurze o obiecujące lokalne talenty badawczo-rozwojowe, które pomogą wspierać naszą działalność w skali globalnej – powiedział szef firmy Nangeng Zhang. – Stoimy przed bardzo trudnym okresem w branży, ponieważ cena Bitcoina tonie do niskich poziomów, których rynek nie widział od dwóch lat. Naszym priorytetem jest zachowanie naszej gotówki, zminimalizowanie wydatków i przetrwanie tego spowolnienia na rynku – dodał.

Oprócz skalowania na całym świecie, Canaan pracował w tym roku nad nowymi rozwiązaniami górniczymi. W październiku firma oficjalnie wypuściła na rynek swoją nową serię urządzeń górniczych, AvalonMade 13. Opiera się ona na zaawansowanej technologii układów scalonych specyficznych dla aplikacji, w tym dwóch modeli charakteryzujących się szybkością hashowania 110 Th/s i 130 Th/s.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0