Kraken zamyka globalną siedzibę firmy w San Francisco

Jedna z największych amerykańskich giełd kryptowalutowych zamyka swoją siedzibę w San Francisco.

Dyrektor generalny firmy Kraken, Jesse Powell, poinformował, że przedsiębiorstwo zamknie swoją globalną siedzibę przy 548 Market Street, w centrum San Francisco. „Zamknęliśmy globalną siedzibę firmy Kraken na Market Street w San Francisco po tym, jak wielu pracowników zostało zaatakowanych, nękanych i okradzionych w drodze do i z biura” – napisał w tweecie.

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase również zamknie swoją siedzibę w San Francisco w 2022 roku. Przedsiębiorstwo poszło w ślady swojego konkurenta Binance, stając się w pełni zdalną, globalną firmą.

Komentarze społeczności Twittera i Reddita rzuciły światło na to, że gwałtowny wzrost cen wynajmu mieszkań w San Francisco spowodował, że bezdomność stała się bardziej powszechna, a przestępczość szaleje. Średni czynsz wynosi obecnie około 3 000 dolarów miesięcznie, a San Francisco Chronicle szacuje, że w mieście jest ponad 18 000 bezdomnych.

Raport z 2020 r. ujawnił, że San Francisco i otaczająca je strefa, Bay Area, mogą pochwalić się największą koncentracją inwestycji w kryptowaluty. W świetle decyzji firmy Kraken i kryzysu społecznego w San Francisco, kryptowaluty i przyszłość finansów mogą się osłabić.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0