Kraken zamyka globalną siedzibę firmy w San Francisco

8 kwietnia 2022

Jedna z największych amerykańskich giełd kryptowalutowych zamyka swoją siedzibę w San Francisco.

Dyrektor generalny firmy Kraken, Jesse Powell, poinformował, że przedsiębiorstwo zamknie swoją globalną siedzibę przy 548 Market Street, w centrum San Francisco. „Zamknęliśmy globalną siedzibę firmy Kraken na Market Street w San Francisco po tym, jak wielu pracowników zostało zaatakowanych, nękanych i okradzionych w drodze do i z biura” – napisał w tweecie.

Amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase również zamknie swoją siedzibę w San Francisco w 2022 roku. Przedsiębiorstwo poszło w ślady swojego konkurenta Binance, stając się w pełni zdalną, globalną firmą.

Komentarze społeczności Twittera i Reddita rzuciły światło na to, że gwałtowny wzrost cen wynajmu mieszkań w San Francisco spowodował, że bezdomność stała się bardziej powszechna, a przestępczość szaleje. Średni czynsz wynosi obecnie około 3 000 dolarów miesięcznie, a San Francisco Chronicle szacuje, że w mieście jest ponad 18 000 bezdomnych.

Raport z 2020 r. ujawnił, że San Francisco i otaczająca je strefa, Bay Area, mogą pochwalić się największą koncentracją inwestycji w kryptowaluty. W świetle decyzji firmy Kraken i kryzysu społecznego w San Francisco, kryptowaluty i przyszłość finansów mogą się osłabić.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0