Shinhan Bank uruchomił pierwsze korporacyjne konto kryptowalutowe

11 kwietnia 2022

Gigant bankowości komercyjnej jest pierwszym bankiem w Korei Południowej, który oferuje usługi w zakresie kont kryptowalutowych dla klienta korporacyjnego.

7 kwietnia 2022 r. bank utworzył korporacyjne konto fiat KRW wyłącznie do transakcji kryptowalutowych z giełdą kryptowalutową Korbit.

Powiązania Shinhan z Korbit wciąż się pogłębiają. Bank jest bliski sfinalizowania transakcji zakupu około 20% udziałów w platformie handlu kryptowalutami, pierwszej w Korei Południowej i jednej z największych. Bank zapewnia również klientom fiatowe podjazdy dla Korbit w formie usług bankowych z prawdziwym nazwiskiem.

Zgodnie z prawem południowokoreańskim, korporacje nie mogły wcześniej dokonywać bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty za pośrednictwem banków i były zmuszone do kupowania i sprzedawania aktywów za pośrednictwem zagranicznych spółek zależnych. Jednak zmiana prawa pod koniec 2021 roku pozwoliła bankom na rozpoczęcie oferowania takich usług.

Działanie Shinhan Bank zasadniczo pozwoli Korbit na dokonywanie zakupów kryptowalut w KRW za pomocą swojego konta bez konieczności radzenia sobie z transgranicznymi obejściami.

Jednak posunięcie to będzie miało prawdopodobnie większe znaczenie dla firm spoza sfery kryptowalut. Uważa się, że podobnie jak Tesla w Stanach Zjednoczonych, południowokoreańskie firmy chętnie dodają kryptowaluty do swoich bilansów. Jednak bez wyspecjalizowanych usług bankowych, które ułatwiają zakup kryptowalut w KRW, przedsiębiorstwa robią to bardzo niechętnie.

Przypomnijmy, że zdecydowana większość giełd kryptowalut w Korei Południowej została zmuszona do wstrzymania parowania fiatów we wrześniu 2021 roku, ponieważ nowe prawo zakazało działalności wszystkim giełdom, z wyjątkiem tych, które oferują uwierzytelnione prawdziwymi nazwami rampy on/off fiat z bankami komercyjnymi. Banki niechętnie oferowały takie usługi, gdyż tłumaczono im, że oznacza to, iż muszą przejąć ryzyko prania brudnych pieniędzy i ryzyko związane z bezpieczeństwem ich partnerów.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0