Kryptowaluty w polskich wyborach parlamentarnych

29 października 2019
W ostatnich wyborach do sejmu polskiego poruszono wiele spraw społecznych, gospodarczych, ale również technologicznych, w tym kryptowaluty.

Wybory parlamentarne a kryptowaluty

Polscy politycy podczas ostatnich kampanii wyborczych prześcigali się w obietnicach, kto da więcej, komu i ile? Jednakże ilu z nich poruszyło naprawdę istotne kwestie, zwłaszcza, bo tym się zajmujemy, z sektora finansowego i technologii?

Komitet wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość wyraźnie odstawała od poprzednio rządzących komitetów w debacie publicznej. Temat blockchain i kryptowalut został poruszony bodaj jedynie przez liderów Konfederacji.

Krzysztof Bosak, jeden z liderów partii na ostatniej konferencji Digital Summit w Polsce wspomniał nieco o kryptowalutach. Nowe technologie i cyfryzacja jest chlebem powszednim dla wielu młodych członków partii, „najwięcej fanów kryptowalut” – mówi Bosak.

Pan Jacek Wilk już od jakiegoś czasu podejmuje temat kryptowalut i blockchaina w sejmie. Przy jego pomocy odbyło się wiele spotkań z tego zakresu. W ostatnich wyborach również podczas swoich przemówień poruszył tematykę technologii rejestrów rozproszonych blockchain i kryptowalut.

Inną inicjatywą, która powstała w wyniku zbliżających się wyborów parlamentarnych tej jesieni to 100 ustaw Mentzena. Dr Sławomir Mentzen to wiceprezes partii KORWiN, ale również kryptowalutowy entuzjasta. Nie raz wypowiadał się publicznie w tym temacie, a i przeprowadził wiele materiałów na żywo wyjaśniających najnowsze projekty ustaw dotyczących kryptowalut.

Jedna z ponad 100 ustaw Mentzena dotyczy właśnie kryptowalut, a mianowicie zniesienia podatku od kryptowalut.

Ostatnim, najbardziej jaskrawym, znanym przez nas przykładem jest poruszenie tematu blockchaina przez Janusza Korwin-Mikkego.

W telewizji wRealu24 w serwisie YouTube podczas rozmowy powyborczej Pan Janusz, prezes partii KORWiN zadrwił nieco z partii rządzącej. Poniekąd słusznie, czyż nie?

Co to jest za szef państwa, który nawet nie ma rachunku w banku, nie wie, jak działa komputer i nie wie, co to jest blockchain?

Jak mamy żyć w świecie, jak trzy czwarte tych ministrów nie wie, co to jest blockchain?

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0