W USA będzie można zapłacić za paszport bitcoinem

15 listopada 2020

Firma Peninsula Visa zapowiedziała oficjalnie, że za niektóre oferowane przez nią usługi paszportowe będzie istniała możliwość zapłacenia najpopularniejszą na całym świecie kryptowalutą.

W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy za odnowienie paszportu, zmianę nazwiska, drugi paszport czy drugie odnowienie paszportu w Peninsula Visa będzie można zapłacić bitcoinem. Wymienione usługi paszportowe będą realizowane przy użyciu Coinbase Commerce, który znajdzie zastosowanie jako bezpieczny procesor transakcji.

– Nigdy wcześniej nikt nie był w stanie zapłacić za paszport amerykański w walucie cyfrowej. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być pierwszą firmą w kraju, która oferuje tę alternatywną metodę płatności naszym cenionym klientom – powiedział Evan James, dyrektor zarządzający w Peninsula Visa. – Jednocześnie czekamy na świat post COVID-owy, który, jak głęboko wierzymy, będzie jeszcze bardziej cyfrowy niż kiedykolwiek wcześniej. Jestem przekonany, że oferując podróżnym możliwość płacenia za usługi za pośrednictwem bitcoina wykonujemy jako firma właściwy ruch we właściwym czasie – dodał.

Peninsula Visa zostało założone w 1975 roku przez Nicolasa Smillie i Johna Smillie jako przedsiębiorstwo dostarczające klientom bilety lotnicze w Dolinie Krzemowej. Siedziba główna firmy znajduje się w San Jose w Kalifornii. Jej współzałożyciele chcieli stworzyć platformę, która mogłaby mieć globalny wpływ na obsługę społeczności podróżniczej. Jednym z celów, jakie stawia sobie przedsiębiorstwo jest „zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki ludzie przemieszczają się na całym świecie”. Obecnie firma jest liderem w dziedzinie przyspieszania wydawania paszportów i wiz, obsługując podróżnych w całych Stanach Zjednoczonych. Platforma Peninsula Visa zapewnia różnorodne usługi, w tym między innymi wizy elektroniczne i podróżne, paszporty amerykańskie, pomoc przy wjeździe na całym świecie oraz profesjonalną obsługę klienta. Z usług firmy korzysta wiele znanych przedsiębiorstw, m.in. Facebook, Google, eBay, Airbnb i nie tylko. Z kolei Coinbase to założona w 2012 roku platforma ułatwiająca bezpieczne kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut, takich jak między innymi bitcoin.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0