Signum Digital ze zgodą na oferowanie tokenów bezpieczeństwa w Hongkongu

8 maja 2023

Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures w Hongkongu zezwoliła firmie Signum Digital na oferowanie tokenów bezpieczeństwa.

Tokeny bezpieczeństwa to nowa kategoria aktywów cyfrowych zbudowanych na technologii blockchain reprezentujących własność aktywów materialnych, takich jak prywatne akcje, nieruchomości, sztuka i przedmioty kolekcjonerskie. Poprzez powiązanie z aktywami świata rzeczywistego, tokeny mogą obniżyć ryzyko dla potencjalnych inwestorów, ułatwić procesy badawcze i zapewnić podstawę dla wartości rynkowej możliwości inwestycyjnych.

Signum Digital twierdzi, że po otrzymaniu ostatecznego zezwolenia od SFC w Hongkongu, będzie zarządzać platformą STO przy użyciu marki „CS-Pro”. Ta platforma będzie pionierskim osiągnięciem w Hongkongu, według Signum.

W zeszłym miesiącu SFC w Hongkongu wydała wstępne przepisy dotyczące platform handlu aktywami wirtualnymi i wezwała społeczeństwo do przekazania swoich uwag. W ramach nadchodzącego systemu licencjonowania zaplanowanego na czerwiec, SFC upoważnił giełdy walut cyfrowych do złożenia wniosków o licencję, które pozwoliłyby codziennym inwestorom handlować określonymi tokenami o wysokiej kapitalizacji.

Hongkong proponuje nowe inicjatywy dla miejskiego sektora kryptowalut i aktywów cyfrowych od zeszłego roku, kiedy zaprosił firmy zainteresowane świadczeniem usług STO do składania propozycji.

W połowie grudnia 2022 roku Hongkong uruchomił swoje pierwsze dwa fundusze giełdowe dla kontraktów terminowych na kryptowaluty, które zebrały ponad 70 milionów dolarów przed swoim debiutem. Miało to miejsce wkrótce po tym, jak szef hongkońskiego SFC ogłosił w październiku, że Hongkong jest skłonny odróżnić swoje podejście do regulacji kryptowalut od chińskiego zakazu kryptowalutowego wprowadzonego w 2021 roku.

Signum Digital to wspólne przedsięwzięcie Coinstreet i Somerley, łączące wiedzę Coinstreet w zakresie cyfryzacji zabezpieczeń i tokenizacji aktywów oraz bogate doświadczenie i najlepsze praktyki zarządzania Somerley w sektorze konwencjonalnych finansów korporacyjnych i doradztwa. Naszą wizją jest stworzenie nowych i alternatywnych sposobów pozyskiwania kapitału przez firmy poprzez emisję ST, a także zapewnienie środków dla profesjonalnych inwestorów do subskrypcji i inwestowania w ST.

Signum Digital uzyskał aprobatę-in-principle od SFC na pierwszej platformie oferowania i subskrypcji tokenów bezpieczeństwa w Hongkongu, służącej profesjonalnym inwestorom.

Signum Digital zaoferuje kwalifikowanym przedsiębiorstwom w pełni zgodną ofertę tokenizacji aktywów i model dystrybucji, który może obejmować szeroki zakres typów i klas aktywów, począwszy od prywatnych akcji, długów, obligacji przynoszących dochód, nieruchomości, funduszy inwestycyjnych, towarów i aktywów trwałych, wyposażenia kapitałowego, do kredytów węglowych, sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich oraz innych alternatywnych aktywów inwestycyjnych.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0