Lazerpay kończy swoją działalność

8 maja 2023

Nigeryjska firma zajmująca się kryptowalutami i Web3 Lazerpay zamyka się z powodu niemożności pozyskania funduszy.

Jak poinformował założyciel i dyrektor generalny przedsiębiorstwa, Emmanuel Njoku, decyzja o zamknięciu startupu była konieczna po tym, jak firma nie była w stanie zebrać funduszy w rundzie finansowania. – Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, co zrobiliśmy i wpływ, jaki nasza platforma zrobiła w ekosystemie kryptowalut. Walczyliśmy ciężko, aby utrzymać światła tak długo, jak to możliwe, ale niestety jesteśmy teraz w punkcie, w którym musimy zakończyć prowadzenie działalności – dodał.

Wyłączenie Lazerpay następuje zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu planowanych przez firmę zwolnień w listopadzie 2022 roku. Są one spowodowane niemożnością pozyskania funduszy po wycofaniu się głównego inwestora.

Startup ogłosił ponowne skupienie się na zapewnieniu bezproblemowego przejścia dla swoich użytkowników poprzez zapewnienie, że wszelkie zaległe kwestie zostaną rozwiązane. W tym celu zalecono, aby handlowcy korzystali z opcji wypłat bankowych lub kryptowalutowych i wycofali swoje środki z platformy przed 30 kwietnia 2023 roku. Dodatkowo, startup zaprasza firmy do składania ofert zakupu swojej własności intelektualnej.

Lazerpay to bramka płatności oparta na blockchain, która zapewnia firmom i handlowcom łatwy sposób przyjmowania płatności na całym świecie. Njoku uruchomił Lazerpay jako nastolatek wspólnie z Abdulfatai Suleimanem i Prosperem Ubi w październiku 2021 roku. Firma pomaga firmom akceptować płatności stablecoin od klientów na całym świecie. Według danych podanych przez Njoku, Lazerpay obsługuje obecnie ponad 3 tys. firm i wykonał dotychczas transakcję na łączną kwotę przekraczającą 1 milion dolarów.

W ostatnim czasie afrykańska przestrzeń kryptowalutowa odnotowała wiele przykrych wydarzeń. Zaledwie w zeszłym tygodniu rynek Bitcoin peer-to-peer, Paxful, ogłosił, że zakończy działalność. Jednak niektóre startupy płatności kryptowalutowych na kontynencie wciąż kwitną. Przykładem może tu być np. Nairaex, który jest aktywną giełdą Bitcoin w Nigerii i służy jako medium dla nigeryjskich handlowców do zakupu lub sprzedaży waluty Naira w zamian za kryptowaluty.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0