Paxos wycofuje się z Kanady z powodu niepewności regulacyjnej

8 maja 2023

Firma zapewniła swoich klientów, że ich fundusze pozostaną bezpieczne na ich kontach, ale poradziła użytkownikom, aby wycofali wszystkie salda w najwcześniejszym możliwym terminie.

Przedsiębiorstwo fintech oferujące rozwiązania oparte na blockchain dla globalnej branży finansowej ogłosiło swoją decyzję o wycofaniu się z rynku kanadyjskiego. Firma wydała oświadczenie informujące klientów, że nie będą już mogli dokonywać transakcji ze swoich kont Paxos począwszy od 2 czerwca, z wyjątkiem wycofywania swoich środków. Wiadomo też, że Paxos analizuje ocenę swojej gotowości do ponownego wejścia na rynek kanadyjski we współpracy z Ontario Securities Commission w przyszłości.

W komunikacie zapewniono, że fundusze klientów „pozostaną bezpiecznie” na ich kontach i będą odzwierciedlone w saldzie konta, chronionym przez warunki Paxos. Jednak firma wezwała klientów do wycofania wszystkich sald z ich kont. Klienci, którzy nie mają żadnych środków na swoich kontach, będą mieli automatycznie zamknięte konta w dniu 9 maja.

Z drugiej strony, klienci, którzy utrzymują saldo na swoim koncie Paxos, nadal będą mogli uzyskać dostęp i wypłacić swoje fundusze po 2 czerwca. Nie będą jednak mieli pełnego dostępu do platformy, aby inicjować nowe transakcje. Paxos doradził klientom, aby przelewać swoje salda fiat na konta bankowe połączone z ich „kontem itBit”, które jest pod ich nazwiskiem, lub przenieść cyfrowe aktywa przechowywane na ich kontach do zewnętrznych portfeli.

Decyzja Paxos o wyjściu z kanadyjskiego rynku ma miejsce w czasie, gdy Kanada zaostrzyła swoje przepisy dotyczące platform kryptowalutowych. 22 lutego 2023 r. Canadian Securities Administrators wydało zawiadomienie, które upoważnia giełdy kryptowalutowe do zawarcia nowych prawnie wiążących umów, gdy czekają na rejestrację w organie regulacyjnym. Zaktualizowane zobowiązanie zawiera klauzulę, która zabrania kupowania lub deponowania Value Referenced Crypto Assets, czyli stablecoinów, za pośrednictwem kontraktów kryptowalutowych bez pisemnego zezwolenia CSA.

Paxos nie jest jedyną firmą, która opuściła rynek kanadyjski w ostatnich miesiącach. 20 marca OKX poinformował kanadyjskich użytkowników za pośrednictwem poczty elektronicznej, że z powodu nowych przepisów giełda kryptowalut nie będzie już świadczyć usług ani pozwalać użytkownikom na otwieranie nowych kont w Kanadzie, począwszy od 24 marca 2023 r.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0