Coinbase zamierza pozostać aktywne na rynku amerykańskim

8 maja 2023

Założona w Stanach Zjednoczonych giełda kryptowalutowa nie ma planów przeniesienia swoich operacji poza USA.

Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Brian Armstrong zapewnił akcjonariuszy, że firma jest w 100% zaangażowana w rynek amerykański w dłuższej perspektywie, pomimo niepewności regulacyjnej w tym kraju. – Założyłem tę firmę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ widziałem, że rządy prawa tu przeważają. To naprawdę ważne i w zasadzie jestem naprawdę optymistycznie nastawiony do tego, że Stany Zjednoczone doprowadzą obecną sytuację do porządku – powiedział.

Optymizm Armstronga wynika z jego zaufania do Kongresu, który wkrótce uchwali jasny zestaw zasad dla firm kryptowalutowych. – Istnieje silne dwupartyjne wsparcie dla tego, by stworzyć nowe przepisy, które stworzyłyby jasny zestaw reguł w Stanach Zjednoczonych i myślę, że jest to naprawdę ważne dla Ameryki – podkreślił.

Z drugiej strony szef Coinbase jest zaniepokojony nieprzewidywalnymi działaniami egzekucyjnymi Komisji Papierów Wartościowych. – Pomimo naszego ciągłego zaangażowania w prace Komisji, jej przedstawiciele nie określili jakie są ich konkretne obawy co do Coinbase. Szczególnie trudno jest przewidzieć harmonogram wszelkich potencjalnych procesów sądowych prowadzonych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, z jakimi możemy mieć do czynienia – dodał Armstrong.

Przypomnijmy, że kłopoty doprowadziły Coinbase do złożenia pozwu w amerykańskim sądzie federalnym, starając się zmusić Komisję do udzielenia odpowiedzi na petycję, która czeka na rozpatrzenie od lipca 2022 roku.

Armstrong powiedział, że Unia Europejska ma komfortową sytuację jeśli chodzi o postęp regulacyjny związany z przepisami dotyczącymi rynków aktywów kryptowalutowych (MiCA), które mają wejść w życie w połowie 2024 lub na początku 2025 roku. – Unia przyjęła kompleksowe przepisy tworząc jeden jasny zestaw reguł dla całego regionu. Jest to znaczące posunięcie – przyznał.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

CzasNaKrypto.pl
Logo
Compare items
  • Total (0)
Compare
0